معاون گردشگری خبر داد:

برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران حضوری و مجازی

برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران حضوری و مجازی

معاون گردشگری کشور اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران، اسفندماه سال جاری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مقابله با شیوع ویروس کرونا به صورت حضوری و مجازی انجام می شود.به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، ولی تیموری با اشاره به جزئیات و تشریح نحوه برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران، اظهار داشت: طبق تصمیم گیری شورای سیاست گذاری نمایشگاه های گردشگری کشور و برنامه ریزی بعمل آمده، مقرر است «نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران» از تاریخ ۵ لغایت ۸ اسفندماه ۱۳۹۹ (۲۶-۲۳ فوریه ۲۰۲۱) به دو شکل حضوری و مجازی اجرا شود.
وی با اعلان اینکه اطلاع رسانی لازم به ذینفعان داخلی و خارجی جهت حضور و مشارکت در نمایشگاه انجام گرفته است؛ اضافه کرد: بمنظور عمل به شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا و به دنبال انجام هماهنگی های لازم با دستگاه های مرتبط دراین زمینه، رعایت دستورالعمل های برگزاری نمایشگاه ها در دوران شیوع بیماری و حفظ سلامت غرفه داران و بازدیدکنندگان؛ بازدید حضوری از نمایشگاه فوق الذکر به شکل کنترل شده و با انجام پیش ثبت نام در قالب سهمیه های محدود روزانه امکان پذیر خواهد بود.
معاون گردشگری در تشریح چگونگی برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی اظهار داشت: هم اکنون پلتفورمی (محیط) به صورت دو بعدی و سه بعدی برای شرکت کنندگان در قالب غرفه دار و بازدیدکننده در نظر گرفته شده است و همانند نمایشگاه حقیقی، امکان ثبت نام، آشنایی با تعرفه ها، طراحی و غرفه آرایی، تبادل اطلاعات، امکان گفتگوی آنلاین و غیره مهیا شده است.
تیموری همین طور درباب امکان برگزاری حضوری نمایشگاه اشاره کرد: در طراحی یکسان غرفه ها جداسازی بین بازدیدکنندگان و غرفه داران ملاحظات لازم مدنظر قرار گرفته است. همین طور نیاز است بازدیدکنندگان قبلا در سایت مجری نمایشگاه ثبت نام کرده و ضمن احراز هویت با صدور کارت بارکددار برمبنای ظرفیت هر سالن امکان بازدید داشته باشند.
او با اشاره به اینکه۱۲ هزار متر برای غرفه های نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران پیش بینی شده است؛ اشاره کرد: طبق هماهنگی بعمل آمده با سازمان بین المللی نمایشگاه ها، اصول و شیوه نامه های بهداشتی برگزاری نمایشگاه در وضعیت خاص بحران کرونا در سطح جهانی دریافت و در دستور کار قرار گرفته است.
تیموری در ادامه اشاره کرد: اغلب نمایشگاه هایی که درایام انتشار بحران کرونا برگزار می شود؛ ویژه متخصصان است. در نمایشگاه پیش رو نیز به سبب رعایت پروتکل ها، بیشتر بخش هایی که امکان برگزاری نیست اساسا حذف می شوند و نمایشگاه بیشتر جنبه تخصصی خواهد داشت.
معاون گردشگری همین طور اظهار داشت: در صورت وقوع شرایط فوق العاده و عدم امکان برگزاری حضوری نمایشگاه پیش رو، مبتنی بر شرایط حاکم بر انتشار ویروس کرونا و مصوبات ستاد مقابله با کرونا در آن ایام خاص، امکان انعطاف در برگزاری نمایشگاه لحاظ شده است تا تحت این شرایط تمرکز اصلی بر بخش مجازی باشد.
بر طبق اعلام روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متقاضیان و علاقمندان جهت ثبت نام همزمان در دو بخش حضوری و مجازی نمایشگاه می توانند به تارنمای مربوطه به آدرس مراجعه و یا برای کسب اطلاعات تکمیلی با شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به شماره ۹-۸۸۶۷۸۹۴۶ تماس حاصل کنند.
هر ساله نمایشگاه گردشگری در بهمن ماه برگزار می شود؛ سال قبل سیزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران و سی وسومین نمایشگاه صنایع دستی از ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه انجام شد و پنج کشور برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.
امسال به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور و جهان تغییراتی در روند و زمان برگزاری این نمایشگاه انجام شده که پیشنهاد مجازی و فیزیکی این رویداد همچون آنهاست.


1399/11/10
14:56:41
0.0 / 5
1008
تگهای خبر: ثبت , سایت , شركت , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر