جزئیات نمایشگاه گردشگری تهران تشریح شد

جزئیات نمایشگاه گردشگری تهران تشریح شد

لذت سفر: معاون گردشگری از برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران در اسفندماه به صورت حضوری و مجازی آگاهی داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری اظهار نمود: طبق تصمیم گیری شورای سیاست گذاری نمایشگاه های گردشگری کشور و برنامه ریزی به عمل آمده، مقرر است «نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران» از تاریخ ۵ تا ۸ اسفندماه ۱۳۹۹ (۲۶-۲۳ فوریه ۲۰۲۱) به دو شکل حضوری و مجازی اجرا شود.
او با اشاره به اینکه اطلاع رسانی لازم به ذی نفعان داخلی و خارجی برای حضور و مشارکت در نمایشگاه انجام شده است، اضافه کرد: برای عمل به پروتکل های بهداشتی ابلاغی از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا و به دنبال انجام هماهنگی های لازم با دستگاه های مرتبط دراین زمینه، رعایت دستورالعمل های برگزاری نمایشگاه ها در دوران شیوع بیماری و حفظ سلامت غرفه داران و بازدیدکنندگان، بازدید حضوری از این نمایشگاه به شکل کنترل شده و با انجام پیش ثبت نام در قالب سهمیه های محدود روزانه امکان پذیر خواهد بود.
معاون گردشگری در تشریح چگونگی برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی، اظهار داشت: هم اکنون پلتفرمی به صورت دو بعدی و سه بعدی برای شرکت کنندگان در قالب غرفه دار و بازدیدکننده در نظر گرفته شده است و همانند نمایشگاه حقیقی، امکان ثبت نام، آشنایی با تعرفه ها، طراحی و غرفه آرایی، تبادل اطلاعات، امکان گفت وگوی آنلاین و غیره مهیا شده است.
او درباره امکان برگزاری حضوری نمایشگاه، اظهار نمود: در طراحی یکسان غرفه ها، جداسازی بین بازدیدکنندگان و غرفه داران ملاحظات لازم مدنظر قرار گرفته است. همین طور نیاز است بازدیدکنندگان قبلا در سایت مجری نمایشگاه ثبت نام کرده و ضمن احراز هویت با صدور کارت بارکددار برمبنای ظرفیت هر سالن امکان بازدید داشته باشند.
تیموری با اشاره به اینکه ۱۲ هزار متر برای غرفه های نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران پیش بینی شده است، اضافه کرد: طبق هماهنگی به عمل آمده با سازمان بین المللی نمایشگاه ها، اصول و پروتکل های برگزاری نمایشگاه در وضعیت خاص بحران کرونا در سطح جهانی دریافت شده و در دستور کار قرار گرفته است.
معاون گردشگری تصریح کرد: بیشتر نمایشگاه هایی که در زمان انتشار بحران کرونا برگزار می شود، ویژه متخصصان است. در نمایشگاه پیش رو نیز به سبب رعایت پروتکل ها، بیشتر بخش هایی که امکان برگزاری نیست اساسا حذف می شوند و نمایشگاه بیشتر جنبه تخصصی خواهد داشت.
تیموری در ادامه اظهار داشت: در صورت وقوع شرایط فوق العاده و نبود امکان برگزاری حضوری نمایشگاه پیش رو، مبتنی بر شرایط حاکم بر انتشار ویروس کرونا و مصوبات ستاد مقابله با کرونا در آن زمان خاص، امکان انعطاف در برگزاری نمایشگاه لحاظ شده است تا تحت این شرایط، تمرکز اصلی بر بخش مجازی باشد.
روابط عمومی معاونت گردشگری همین طور اعلام نموده است: متقاضیان و علاقه مندان برای ثبت نام همزمان در دو بخش حضوری و مجازی نمایشگاه می توانند به تارنمای مربوطه به آدرس www.ihcx.ir مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات تکمیلی با شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به شماره ۹-۸۸۶۷۸۹۴۶ تماس بگیرند.
منبع:

1399/11/08
23:18:03
0.0 / 5
1066
تگهای خبر: ثبت , سایت , شركت , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر