نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس:

100 پل تاریخی لرستان قابلیت ثبت جهانی را دارند

100 پل تاریخی لرستان قابلیت ثبت جهانی را دارند

به گزارش لذت سفر لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۱۰۰ پل تاریخی لرستان قابلیت ثبت جهانی را دارند.


مهرداد ویسکرمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: پیرو اینکه سال ۹۶، ۹۷ و ۹۸ باید حدود ۶۲ میلیارد به سپاه پرداخت می شد که پادگان را تخلیه و قلعه فلک الافلاک آزاد و رهاسازی شود اوایل کار چون با اوراق پرداخت شده و با تاخیر همراه بوده متاسفانه جهش های تورمی سبب شده که کار پیش نرود و طبق نظرهای کارشناسان وزارت دفاع و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری حدود ۲۰۰ میلیارد برآورد شده که هزینه می خواهد.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا دیداری با مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان صورت گرفت و از سال ۹۶ تابحال اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس تصریح کرد: امیدواریم با کمک همدیگر اعتبار تخصیص پیدا کند و امکانی برای ساخت پادگان سپاه فراهم و قلعه فلک الافلاک آزادسازی شود.
ویسکرمی افزود: کارهای خوبی در قلعه فلک الافلاک انجام شده که همچون آن می توان به بازسازی باشگاه افسران اشاره نمود.
وی بیان نمود: حدود ۵۰۰۰ اثر تاریخی ثبت شده داریم که ۲۵۰۰ تا از آنها در حد آثار ملی است و صدها و هزاران اثر وجود دارد که می تواند ثبت جهانی شود.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس بیان نمود: ۱۰۰ پل تاریخی در استان قابلیت ثبت جهانی را دارد و باید این کار پیگیری شود که بعنوان اثر جهانی ثبت شوند.
ویسکرمی ضمن اشاره به نقشه گردشگری در لرستان، اضافه کرد: به یک نقشه جامع در استان نیاز است که میراث فرهنگی این نقشه را آماده نکرده که امیدواریم با تاکیدی که شد نقشه دراز مدت میراث فرهنگی و گردشگری استان آماده شود.
وی اظهار نمود: ظرفیت بسیار زیادی در استان در زمینه صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری وجود دارد و می تواند منابع عظیم و اشتغالزایی در سطح استان باشد چیزی که ما از آن غافل بوده ایم.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: تا زمانی که قلعه آزاد شود ثبت پل های تاریخی را پیگیری خواهیم کرد.
منبع:

1399/11/08
14:59:18
0.0 / 5
1051
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر