آغاز طراحی مرمت بازارچه قاجاری نائب آقا

آغاز طراحی مرمت بازارچه قاجاری نائب آقا

به گزارش لذت سفر شهردار منطقه ۱۱ تهران اظهار داشت: فاز  یک و دو طرح مرمت بازارچه ۱۰۰ ساله نائب آقا که از اواخر دوران قاجار در خیابان فروزش به جای مانده؛ از جانب اداره زیبا سازی در دست تهیه است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان ضمن اشاره به این که حفاظت میراث فرهنگی و تاریخی شهر تهران یکی از مهم ترین دغدغه های مدیریت شهری است؛ در باره بازارچه قاجاری نائب آقا اضافه کرد: این بازارچه تمام خصوصیت های یک بازار در دوران قاجار را دارد که از علائم آن می توان به طاق های ضربی در ۴سوی این بازار اشاره نمود.
آبادیان با بیان اینکه بازارچه نائب آقا با سازه خرما ساخته شده و در سنوات گذشته هم یک دوره مرمت روی آن انجام شده است؛ از آغاز فاز اول و دوم طرح مرمت بازارچه از جانب اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست خبر د اد که بعد از تکمیل طراحی و تهیه برآوردهای عملیات اجرایی، در سال ۱۴۰۰ عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
به قول آبادیان، در طرح مرمت بازارچه، کف سازی، جزئیات اجرای در و پنجره ها، پیرایش جداره، تابلوها، استقامت بخشی سقف، نورپردازی تمام سطوح همینطور فضای سبز محوطه بازارچه و مرمت سقاخانه در دستور کار است.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، وی همینطور در باره سقاخانه ورودی بازارچه که از سقاخانه های قدیمی شهر تهران است؛ بیان نمود: در طرح مرمت سقاخانه، اولویت با برگرداندن به حالت اولیه است که همزمان با مرمت بازارچه عملیات اجرایی آن در نیمه اول سال ۱۴۰۰ آغاز و طی ۶- ۸ ماه به پایان خواهد رسید.
منبع:

1399/11/04
14:48:43
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: تاریخی , خدمات , شهر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر