لبنان نقاشی های تاریخی مسروقه را به یونان بازگرداند

لبنان نقاشی های تاریخی مسروقه را به یونان بازگرداند

به گزارش لذت سفر لبنان دو نقاشی تاریخی از تصویر مسیح (ع) و مریم مقدس (س) را به یونان بازگرداند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، لبنان دو نقاشی متعلق به قرن هجدهم میلادی که چهره مسیح (ع) و مریم مقدس (س) را به تصویر می کشند بعد از آنکه در یک حراجی توقیف شدند به یونان بازگرداند.
این نقاشی ها در سال ۲۰۱۶ در جریان برگزاری نمایشگاهی در آتن گمشده بودند و یونان به دنبال این اتفاق اطلاعیه جهانی برای بازگرداندن این آثار منتشر نمود.
با این که تحقیقاتی درباره این دو نقاشی در لبنان شروع شده است اما معلوم نیست که چه کسی این نقاشی ها را ربوده و یا چطور این نقاشی ها از لبنان سر در آورده اند، اما کسی که این نقاشی ها را در حراجی خریداری نموده بود قصد داشته آنها را در آلمان به فروش برساند.
حالا این دو نقاشی به سفیر یونان در بیروت تحویل داده شده اند.
در سال ۲۰۱۱، مقام های یونان بعد از آن که متوجه شدند ده ها نقاشی مذهبی موجود در دو گالری هنری بریتانیایی و هلندی سال ها پیش ربوده شده اند فروش آنها را متوقف کردند.
نقاشی های مذهبی این دو گالری به پیش از قرن ۱۸ میلادی بازمی گردند و هر کدام بین ۷هزار الی ۲۱هزار دلار ارزش دارند. این نقاشی ها از کلیساهای بدون حفاظت شمال غربی یونان ربوده شده بودند.
در سال ۲۰۰۸ هم بریتانیا یک نقاشی مذهبی قرن چهاردهمی را که از کلیسایی در یونان ربوده شده بود به این کشور بازگرداند.1399/11/01
22:35:58
0.0 / 5
981
تگهای خبر: تاریخی , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر