حفاظت و بهره برداری از میراث فرهنگی در وبینار مشترك ایران و ژاپن

حفاظت و بهره برداری از میراث فرهنگی در وبینار مشترك ایران و ژاپن

به گزارش لذت سفر وبینار مشترک یک روزه با مشارکت پژوهشگران حوزه مرمت اشیا و بناها از دانشگاه ˮتیکیوˮ ژاپن و موزه ملی ایران و اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان، حفاظت و بهره برداری از میراث فرهنگی را در دستور کار خود قرار دادند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران؛ وبینار مشترک یک روزه ی ایران و ژاپن با مشارکت پژوهشگران حوزه مرمت اشیا و بناها از دانشگاه "تیکیو" ژاپن، موسسه تحقیقات اموال فرهنگی ژاپن، موزه ملی ایران و اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان با هدف عرضه نتایج به دست آمده در پروژه حفاظت و بهره برداری از میراث فرهنگی بین موزه ملی ایران و دانشگاه تیکیو ژاپن و به اشتراک گذاری آخرین تحقیقات و دستاوردهای دو طرف برگزار شد.
این وبینار در چارچوب سه نشست و پنج سخنرانی بود که در ابتدای وبینار یاما اوچی از دانشگاه تیکیو و جبرییل نوکنده مدیرکل موزه ملی ایران درباره ی پیشینه این همکاری ها و اهمیت نتایج کسب شده مقدمه ای بیان نمودند و در ادامه اُکاشی اویکاوا و آکیرا فوجیساوا از دانشگاه تیکیو درباره همکاریهای بین المللی موزه ملی ایران و دانشگاه تیکیو صحبت کردند.
حسین دباغ از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان هم به بیان صحبت هایی درباره حفاظت و مرمت بنای دوره سلجوقی امامزاده نور در گرگان پرداخت و بعد از آن کازو هیکونیشی از موسسه تحقیقات اموال فرهنگی توکیو درباره حفاظت و بهره برداری از قلعه ها در ژاپن سخن گفت.
در ادامه مارال داداش زاده از موزه ملی ایران درباره خمیر لاجورد یا آبی مصری سخنرانی کرد و آکیرا فوجیساوا از دانشگاه تیکیو هم درباره استفاده از آلیاژهای مس در دوره آهن ایران صحبت کرد. همینطور در انتها طرفین در مورد انتشار نتایج حاصل از سخنرانی­ها به توافق رسیدند.

1399/10/26
13:08:43
0.0 / 5
1153
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر