استاندار خراسان جنوبی:

گردشگری فعال از راه های استمرار پرواز در خراسان جنوبی است

گردشگری فعال از راه های استمرار پرواز در خراسان جنوبی است

به گزارش لذت سفر استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از راه های استمرار پروازها در استان، فعال کردن بخش گردشگریست و برای افزایش پروازها در حال رایزنی با ایرلاین های مختلف هستیم.


به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری روز یکشنبه در دیدار رئیس انجمن گردشگری پایدار استان با تاکید بر نقش ایرلاین ها در توسعه صنعت گردشگری اضافه کرد: دراین زمینه اولویت با ایرلاین هایی است که پروازها را با برنامه و به صورت منظم انجام می دهند.
وی به لزوم تثبیت حضور ایرلاین ها در استان اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از راه های تثبیت و ماندگاری ایرلاین ها، مشارکت اقتصادی با آنهاست تا از این طریق حضورشان دائمی شود.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: باتوجه به اهمیت موضوع، برگزاری جلساتی با حضور ایرلاین های معتبر کشور در آینده نزدیک را در برنامه داریم.
وی اظهار داشت: خراسان جنوبی از ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است، به نحوی که تنها بوسیله همین صنعت می توان استان را اداره کرد.
ملانوری اضافه کرد: پیشرفت، توسعه و آبادانی جغرافیای زرخیز استان در گرو بهره گیری از صنعت گردشگری بعنوان یکی از با اهمیت ترین پیشران های توسعه اقتصادیست.
وی گفت: وجود جاذبه های فراوان و بکر توریستی، همسایگی با ۶ استان، مرز مشترک با کشور افغانستان و اشتغالزا بودن صنعت توریست، از ضرورت های توجه به حوزه گردشگری در استان خراسان جنوبی است.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: امنیت مثال زدنی استان یکی از با اهمیت ترین عوامل موثر در توسعه گردشگریست.
وی معرفی استان در سطح ملی و بین المللی را محصول توسعه گردشگری عنوان نمود و اضافه کرد: از این طریق می توان ظرفیت های بی بدیل خراسان جنوبی را در همه حوزه ها معرفی نمود.
ملانوری از گردشگری بعنوان اولویت اصلی توسعه در استان یاد کرد و اظهار داشت: صنعت گردشگری باید ابتدا به خوبی به مردم استان معرفی شود تا همه بخش های مرتبط شامل گردشگری تاریخی، علمی، فرهنگی، سلامت، بیابان گردی و سایر حوزه ها در این منطقه فعال شود.
وی با اشاره به تشکیل ستاد توسعه خاوران در استان گفت: هدف از راه اندازی این ستاد، دستیابی به توسعه پایدار، همه جانبه و متوازن در استان بوسیله فعال کردن بخش دولتی و خصوصی با حضور روحانیت، جوانان پرشور، سمن ها و سایر مجموعه ها است.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: توسعه متوازن و همه جانبه زمانی محقق می شود که در همه بخش های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی صورت گیرد و بوسیله آن، سطح رفاه عمومی افزایش یابد.
وی همین طور به مدیرعامل انجمن گردشگری پایدار که با حضور گروهی از فعالان حوزه گردشگری استان فعالیت می کند، پیشنهاد داد؛ برنامه جامع و کاملی درباب توسعه همه جانبه صنعت گردشگری خراسان جنوبی ارائه کند.
رایزنی با سرمایه گذاران بزرگ برای رونق فولاد
استاندار خراسان جنوبی در دیدار امام جمعه و اعضای شورای اسلامی شهر نیمبلوک از رایزنی های استان با سرمایه گذاران بزرگ برای ورود به توسعه فولاد آگاهی داد.
وی اشاره کرد: فولاد، نقطه عطفی در صنعت استان است که اشتغالزایی به همراه دارد و موجب رونق منطقه خواهد شد.
ملانوری اظهار داشت: به جهت اهمیت موضوع، برای رفع مشکلات موجود و توسعه کارخانه فولاد بوسیله حوزه های مختلف پیگیری هایی صورت گرفته است.
وی از پیگیری های انجام شده برای رفع اشکال گاز و برق همین طور ترخیص تجهیزات و ماشین آلات کارخانه از گمرک گفت.
استاندار خراسان جنوبی به وضعیت اشتغال نیرو در کارخانه اشاره نمود و اظهار داشت: به مدیران مجموعه تاکید شده تا آنجا که مقدور است، از نیروهایی که هم اکنون مشغول به کارند، کسی بیکار نشود.
وی گفت: در جذب نیرو برای ادامه کار و در فازهای فعالیت کارخانه هم تاکید بر نیروهای بومی است.
ملانوری موارد و موضوعاتی که توسط امام جمعه و اعضای شورای اسلامی نیمبلوک عنوان شد را پاسخ گفت و اضافه کرد: با نگاه مثبت، مشکلات عنوان شده پیگیری خواهد شد.منبع:

1399/10/23
20:13:34
0.0 / 5
1002
تگهای خبر: تاریخی , توریست , ثبت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر