رئیس گروه توسعه گردشگری و بازاریابی اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان:

عدم توازن زمانی و مكانی گردشگران چالش است

عدم توازن زمانی و مكانی گردشگران چالش است

به گزارش لذت سفر لرستان رئیس گروه توسعه گردشگری و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان می گوید: متاسفانه عدم توازن مکانی و زمانی گردشگران چالش هایی به وجود می آورد.


حجت الله عباسیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: چالش هایی که الان یا در آینده می توانیم شاهد آن باشیم، ساخت وسازها در مناطق گردشگری برای ارائه خدمات است.
وی افزود: هر جاذبه ای تعداد محدودی توریست می تواند بپذیرد یعنی یک ظرفیت مشخص دارد که هم توریست احساس بهتری داشته و هم اینکه از نظر فیزیکی و فرهنگی-اجتماعی آسیبی به جامعه محلی وارد نمی گردد.
عباسیان با اشاره به عدم توازن مکانی و زمانی گردشگران استان، اشاره کرد: متاسفانه این شرایط برخی مواقع در بحث پذیرش، اسکان، تصادفات، آلودگی و غیره چالش هایی به وجود می آورد.
این دانشجوی دکتری گردشگری اضافه کرد: ما این وضعیت را بجران می دانیم چون که نمی توانیم پیک گردشگران را از لحاظ زمانی مدیریت نماییم.
وی با اشاره به بحث مکانی گردشگران نیز اظهار داشت: در چندین جاذبه استان مثل آبشارها، دریاچه گهر، دره شیرز و چند نمونه دیگر تعداد گردشگران زیاد است اما در شهرستان های رومشکان، دلفان و تا حدودی ازنا، الیگودرز و دورود هنوز گردشگران به مقدار قابل توجه و مدنظر ما نرسیده است.
عباسیان اشاره کرد: عدم کنترل گردشگران در زمان پیک سفر که گاهی به همراه تورهای مجاز یا غیرمجاز می آیند، مشکلاتی به دنبال دارد و باید اهتمام نماییم تا حد امکان این شرایط را مدیریت نماییم.
منبع:

1399/10/22
15:24:02
0.0 / 5
1388
تگهای خبر: توریست , خدمات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر