مدیرعامل صندوق احیا كشور:

افزون بر پنج هزار میلیارد ریال در واگذاری بناهای تاریخی جذب شد

افزون بر پنج هزار میلیارد ریال در واگذاری بناهای تاریخی جذب شد

ایرنا- مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی اظهار داشت: پنج هزار و 130 میلیارد ریال سرمایه مستقیم و غیرمستقیم بخش خصوصی با واگذاری 29 بنای تاریخی به همت این صندوق جذب شد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، هادی میرزائی روز شنبه به رسانه ها در سمنان اضافه کرد: یکهزار و ۱۳۰ میلیارد ریال از پنج هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال شامل جذب سرمایه مستقیم و چهار هزار میلیارد ریال شامل جذب سرمایه غیرمستقیم است.
وی اظهار داشت: این میزان جذب اعتبار نشانگر پاسخ اعتماد به مردم است و واگذاری بناهای تاریخی مهم ترین تقاضای دولت و حاکمیت از مردم و اعتماد به مردم بود و مردم نیز به خوبی پاسخ این اعتماد را دادند.
وی با اشاره به اعطای کاربری و بهره برداری مناسب و خردمندانه از بناهای تاریخی و فرهنگی با بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی بیان کرد: کاروانسراها، بناها، خانه ها و تمامی ظرفیت های میراث تاریخی، قسمتی از هنر و معماری ادوار مختلف است که می تواند گردشگران را با قسمتی از فرهنگ و هویت و تاریخ کشور و سبک زندگی گذشتگان آشنا کند.
میرزائی با تاکید بر اینکه این بناها بعنوان میراث تاریخی باید برای نسل های آینده به یادگار بماند، اظهار داشت: راهکار استفاده از این بناها، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران و علاقمندان به میراث فرهنگی است.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی اشاره کرد: علاقه مندان سرمایه گذاری در این عرصه باید چارچوب های حفاظت از آثار را رعایت نمایند و قرار نیست بناها به مکان هایی که فقط خدمات گردشگری ارائه می کنند، تبدیل گردد.
وی افزود: مهم ترین الزام و ضرورت حفاظت از بناهای تاریخی است و بنا بر این در حوزه ارزیابی فنی در صورتیکه سرمایه گذاران این ضوابط را رعایت نمایند تائید صلاحیت می شوند.
میرزائی اظهار داشت: سرمایه گذاران بخش خصوصی، تخصص های لازم را کسب کنند و از مشاوران و افراد متخصص این حوزه بهره بگیرند.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، در مسافرت دو روزه به استان سمنان از بناهای واگذار شده توسط صندوق به بخش خصوصی همچون خانه تدین و طاهریان سمنان، کاروانسرای دامغان، کاروانسرای میاندشت، خانه حاج حشمت اللشکر سرخه، و خانه تاریخی عطاردی شاهرود بازدید کرد.


1399/10/14
01:06:55
0.0 / 5
1074
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر