اختصاصی لذت سفر؛

مجسمه های باستانی كشور شیلی در مینی ورلد ملایر

مجسمه های باستانی كشور شیلی در مینی ورلد ملایر

ایرنا- شهردار ملایر اظهار داشت: ۱۰ مجسمه باستانی موآیی های جزیره ایستر کشور شیلی با هدف تکمیل و جذابیت هرچه بیشتر مجموعه تفریحی و گردشگری «مینی وُرلد» ملایر، در این مجموعه ساخته و نصب گردید.


«حسین بابایی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: این مجسمه ها با ارتفاع میانگین سه متر در مجموعه مینی وُرلد ساخته و نصب گردید و دارای اسکلت فلزی و رویه بتنی است که از نظر نشان دادن بافت و رنگ خاکستری و سیاه مجسمه ها، روی آنها پتینه کاری شده است.
وی مجسمه های موآیی های جزیره ایستر شیلی را مظهر فرهنگی این کشور دانست و اضافه کرد: این مجسمه ها در یک دوره کوتاهی روی سنگ کنده کاری شده است و طبق آخرین تحقیقات باستان شناسی، تعداد ۸۸۷ مجسمه سنگی یک شکل و یک پارچه در این جزیره شناسایی شده است.
شهردار ملایر افزود: بعضی از موآیی ها دارای کلاه یا تاج های قرمز رنگی هستند که دلیل آن معلوم نیست و در نمونه ساخته شده این مجسمه ها توسط شهرداری ملایر، یکی از مجسمه ها موآیی ها با کلاه قرمز رنگ ساخته شده است.
بابایی مجموعه تفریحی و توریستی مینی وُرلد را یکی از ظرفیت های شاخص این شهرستان در حوزه گردشگری دانست و بیان نمود: سال جاری ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۰ اثر شاخص جهانی و ملی در این مجموعه نصب شده است اظهار داشت: با عنایت به اهمیت این طرح مهم گردشگری، تمام توان خویش را به کار گرفته ایم تا آخر سال جاری بخش عظیمی از این مجموعه تفریحی و توریستی را تکمیل و به اتمام برسانیم.
شهردار ملایر افزود: هم اکنون آثار شاخصی همچون تخت جمشید، آکروپلیس، برج پیزا، آرامگاه حافظ و خیام و پل وِرسک در این مجموعه نصب شده و سی و سه پل، دیوار چین، باغ مشاهیر با نصب سردیس های مشاهیر ایران و جهان، میدان شهدا با کتیبه های ایثار و شهادت، برج قابوس، اهرام ثلاثه مصر، بنای تاریخی کاخ خورشید و برج ایفل در حال تکمیل است.
بابایی بیان نمود: هموطنان علاقمند به حوزه گردشگری می توانند برای دیدن این مجسمه ها و خیلی از نمادهای تاریخی و ملی کشورهای مختلف جهان در مجموعه تفریحی و توریستی مینی وُرلد به ملایر سفر کنند که امیدواریم بعد از برقراری وضعیت سفید کرونایی و آغاز مسافرت ها، شاهد ورود گردشگران پرشماری به این شهرستان باشیم.
مجسمه های موآی طی یک دوره ۵۰۰ ساله از سال ۱۱۰۰ تا ۱۶۸۰ میلادی ساخته شده اند. صدها سال رسوب و فرسایش، باعث دفن شدن مجسمه های موآی در خاک شده است. این پیکره ها چیزی فراتر از سرهای مدفون در خاک اند و تعداد زیادی از این مجسمه ها در اطراف معدن سنگ وجود دارد که از آنها با عنوان «موآی» یاد می شود.
مجموعه مینی وُرلد یا جهان کوچک یکی از مهمترین ظرفیت های گردشگری ملایر است که عملیات ساخت آن سال ۸۹ در زمینی به وسعت ۴۸ هکتار شروع شد و مقرر است ۱۳۸ اثر شاخص و تاریخی ایران و جهان در این مجموعه نصب شود.


1399/10/12
13:17:03
0.0 / 5
1374
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر