وزیر میراث فرهنگی خبر داد:

نمایش بیش از ۲۰۰ اثر از موزه معدن كاوی بوخوم آلمان در موزه ملی ایران

نمایش بیش از ۲۰۰ اثر از موزه معدن كاوی بوخوم آلمان در موزه ملی ایران

به گزارش لذت سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: بیش از 200 اثر از موزه معدن کاوی بوخوم آلمان وارد کشور شده و مقرر است در موزه ملی ایران به معرض نمایش گذاشته شود.به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا از میراث آریا، علی اصغر مونسان گفت: آثار نمایشگاه موزه معدن بوخوم آلمان روز پنجشنبه ( ۲۷ آذرماه ۱۳۹۹ ) بوسیله فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شد و سپس با اسکورت و اقدامات لازم حفاظتی و امنیتی به موزه ملی ایران منتقل و در قرنطینه قرار گرفت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: در این نمایشگاه پیشینه معدن کاوی در جهان از عصر سنگ تا سده های اخیر که آثار آن مربوط به ۲۰ کشور مختلف از پنج قاره جهان است به معرض نمایش گذاشته می شود.

مونسان اشاره کرد: این نمایشگاه هفتمین نمایشگاه بین المللی از آثار تاریخی و فرهنگی است که در دولت تدبیر و امید هم زمان با اوایل سال نو میلادی در موزه ملی ایران افتتاح می شود.

او اضافه کرد: در وضعیت شیوع ویروس کرونا کوشیدیم کارهای فرهنگی خودرا خصوصاً در سطوح بین المللی ادامه دهیم. موزه ملی ایران و موزه معدن بوخوم آلمان با تلاش بسیار موفق شدند که نمایشگاه دوجانبه ای را با هدف معرفی پیشینه معدن کاوی در ایران و جهان برنامه ریزی کنند.

نمایش آثاری از یافته های دیرینه شناسی معدن نمک چهرآباد زنجان در آلمان

وزیر میراث فرهنگی، برگزاری رویدادهای فرهنگی میان دو موزه ملی ایران و موزه معدن بوخوم آلمان را حامل پیام های نوید بخش برای جهانیان در این شرایط خاص دانست و اضافه کرد: این تعاملات فرهنگی میان موزه ها سبب آشنایی و دوستی پایدار ملت ها نسبت به یکدیگر می شود و تبادلات فرهنگی و هنری را بارورتر و غنی تر می سازد.

او اضافه کرد: برمبنای برنامه ریزی که انجام شده مقرر است نمایشگاه متقابل ایران در موزه معدن کاوی بوخوم آلمان که مشتمل بر آثاری از یافته های دیرینه شناسی معدن نمک چهرآباد زنجان است اجرا شود.

نمایشگاه آثار موزه معدن کاوی بوخوم آلمان مقرر است در صورت مساعد بودن شرایط نیمه دوم دی ماه سال ۹۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی در موزه ملی ایران افتتاح شود و تا مهر سال ۱۴۰۰ میزبان علاقه مندان فرهنگ و تاریخ است.منبع:

1399/10/07
19:53:31
5.0 / 5
1072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر