برنامه موكب ها در سالگرد شهادت قاسم سلیمانی

برنامه موكب ها در سالگرد شهادت قاسم سلیمانی

به گزارش لذت سفر معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز فعالیت ۱۴۵ موکب اربعین به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی اطلاع داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی بنیان گذار ستاد بازسازی عتبات و فعالیت موکب های ایرانی بود، اظهار نمود: خیران حرم ساز و خادمان موکب های ایرانی در روزهای سالگرد شهادت سردار دل ها و در چارچوب پویش «مهر حاج قاسم» طرح های خدماتی متنوعی را در مناطق محروم کشور اجرا می کنند.
او اضافه کرد: تا کنون بیشتر از ۱۴۵ موکب اربعین به پویش «مهر حاج قاسم» پیوسته اند و مقرر است در بیشتر از ۱۵۰ روستا در استان های محروم، پروژه های محرومیت زدایی و عام المنفعه اجرا کنند.
افضلی افزود: این موکب ها با همت خیران حرم ساز کلنگ راه اندازی ۱۰ مدرسه دو تا شش کلاسه را در روستاهای مناطق محروم به زمین خواهند زد. همینطور ۳۳ واحد مسکن روستایی با همت جهادی این موکب ها ساخته یا بازسازی خواهد شد.
معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: اجرای پروژه های عمرانی و عام المنفعه مانند سیل بند، مسجد و درمانگاه از دیگر برنامه های موکب های اربعینی در روزهای سالگرد شهادت سردار دل هاست.
او افزود: افزون بر این عملیات عمرانی، کمک به آزادی زندانیان، تأمین اقلام جهیزیه، توزیع بیشتر از ۱۰ هزار بسته معیشتی، تهیه و توزیع تبلت بین دانش آموزان روستایی و آبرسانی به هشت روستا از دیگر برنامه های خیران حرم ساز و موکب های اربعین در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است.
افضلی خاطرنشان کرد: در ماجرای سیل فروردین ۹۸، موکب های اربعینی و خیران حرم ساز با فراخوان سردار قاسم سلیمانی به کمک هموطنان سیل زده استان هایی چون خوزستان و لرستان شتافتند که خاطره حضور جهادی شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس همراه با خادمان مواکب در این مناطق برای همیشه در اذهان مردم به یادگار خواهد ماند.
منبع:

1399/10/06
23:06:10
5.0 / 5
1321
تگهای خبر: خدمات , روستا , عتبات , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر