مدیركل میراث فرهنگی اصفهان:

ارتقای صنعت توریسم اصفهان مستلزم بهبود زیرساخت های حمل و نقل است

ارتقای صنعت توریسم اصفهان مستلزم بهبود زیرساخت های حمل و نقل است

به گزارش لذت سفر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان اظهار داشت: ارتقای صنعت توریسم این استان مستلزم بهبود زیرساخت های حمل و نقل برون شهری و درون شهری است.


فریدون الهیاری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: توسعه تمامی زیرمجموعه های این صنعت مانند گردشگری تفریحی، فرهنگی، طبیعی و تاریخی اصفهان در گام نخست نیازمند ارتقای سخت افزارهای مورد نیاز مانند راه ها و زیرساخت های عبور و مرور چه در استان و چه در شهرهای اصلی گردشگری می باشد.
وی افزود: در سالهای گذشته باآنکه به این مهم توجه شد اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم و در این ارتباط می طلبد که برنامه ریزی جامعی صورت پذیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان ضمن اشاره به نقش محوری استان اصفهان در گردشگری کشور تصریح کرد: وجود بیشتر از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی و یکهزار و با ۸۵۰ ثبت ملی این خطه را همواره در کانون توجه و انتخاب گردشگران هموطن و بین المللی قرار داده است.
الهیاری خاطرنشان کرد: توریستهای خارجی که به ایران می آیند همواره اصفهان را بعنوان یکی از مقاصد اصلی خود بر می گزینند، ازاین رو هدف گذاری در منطقه باید بر کیفی سازی خدمات و توسعه زیرساخت ها و بر اساس پذیرش هرچه بیشتر گردشگران سایر نقاط جهان باشد.
وی با اشاره به اینکه توریستهای خارجی در ایران بیشتر از سفرهای زمینی بهره می برند اظهارداشت: ازاین رو راه اندازی جاده های استاندارد و ایمن و دسترسی راحت و سریع به مقاصد گردشگری بخصوص در اصفهان و دیگر مناطق مرکزی کشور مفید و سودمند خواهد بود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان به لزوم افزایش آزادراه های ایمن و به روز اشاره نمود و اظهار داشت: صرفه جویی در زمان همیشه از موضوعات اصلی گردشگران است و تسریع در مسافرت را مورد توجه قرار می دهند و بی گمان آزادراه ها و محورهای مواصلاتی مناسب در این راستا اثربخش خواهد بود.
الهیاری با اشاره به اینکه توسعه صنعت توریسم به همت همگانی و همکاری دستگاههای مختلف اجرایی نیاز دارد تصریح کرد: گردشگری یکی از رویکردهای جدی کشورها برای ارزآوری به حساب می آید و ما هم باید به نحو احسن از این ظرفیت استفاده نماییم.
استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت بعنوان قطب گردشگری کشور دارای ۱۰۷ شهر و یک هزار و ۹۳۴ روستاست، در این خطه به غیر از آثار تاریخی افزون بر ۶۰۰ باب خانه تاریخی، ۹۰ موزه تاریخی، مردم شناسی، فرهنگی و طبیعت دولتی و خصوصی وجود دارد.
۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه در استان اصفهان وجود دارد و با عنایت به موقعیت ویژه جغرافیایی، بعنوان چهارراهی ترانزیتی رتبه نخست حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست.منبع:

1399/10/04
17:16:21
5.0 / 5
1113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر