معاون گردشگری تاكید كرد:

ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود توریستهای خارجی

ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود توریستهای خارجی

معاون گردشگری کشور بر ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود توریستهای خارجی به صورت محدود، ضابطه مند و مدیریت شده در قالب رعایت شیوه نامه های بهداشتی تاکید نمود.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ولی تیموری در دیدار با سید کاظم سجادی معاون جدید کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، بر صدور ویزا و امور مربوطه و نیز توجه به ایرانیان خارج از کشور بعنوان سرمایه، مخاطب و قسمتی از جامعه هدف حوزه گردشگری خارجی کشور تاکید نمود.
معاون گردشگری وضعیت کنونی صنعت گردشگری کشور در وضعیت بحران کرونا و پساکرونا در ابعاد بین المللی را نیز مطرح و بر ترسیم چشم انداز و راهکارهای برون رفت از این مساله در امتداد پشتیبانی از فعالین بخش خصوصی حوزه گردشگری اشاره نمود.
او با اعلان اینکه دستورالعمل ورود توریستهای خارجی به کشور در وضعیت کرونا با همکاری نهادهای فرابخشی مرتبط همچون وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، وزارت راه و سایر بخش ها تهیه شده و از طرف ستاد ملی کرونا در حال بررسی است؛ بر ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود توریستهای خارجی به صورت محدود، ضابطه مند و مدیریت شده در قالب ساختار پروتکل مذکور تاکید نمود.
معاون گردشگری در این دیدار وزارت امور خارجه را اصلی ترین نهاد فرابخشی مرتبط در ورود گردشگران و حامی توسعه گردشگری خارجی خواند و آمادگی برای تقویت صنعت گردشگری در وضعیت پساکرونا و فراهم آوردن بسترهای لازم دراین زمینه را ضروری ارزیابی کرد.
همین طور در این جلسه موضوع راهکارهای معرفی ظرفیت های گردشگری کشور به خارجیان نیز مطرح و بر ضرورت همکاری بیشتر میان معاونت گردشگری وزارت و و سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هدف تاکید گردید.
بر این اساس معاون گردشگری پیشنهاد برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک ویژه کارکنان شاغل در کنسولگری ها با هدف افزایش شناخت و دانش آنها در آگاهی از ظرفیت های گردشگری کشور و ارسال اقلام تبلیغاتی و بازاریابی جهت استفاده در نشست ها، دیدارها و همین طور توزیع میان مخاطبان هر یک از سرکنسولگری های ایران را بیان نمود.
در آخر هر دو معاون ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته و بیان طرح ها و برنامه های پیش رو جهت رفع چالش ها، لطمه شناسی وضع موجود و ارائه برنامه های مربوطه جهت حیات باردیگر گردشگری خارجی کشور در روزهای کرونا و پساکرونا به توافق نظر رسیدند.


1399/09/26
13:35:23
5.0 / 5
1154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر