معاون گردشگری وزارت میراث اعلام كرد:

حمایت مالی از صاحبان مشاغل گردشگری و ترویج سفرهای هوشمند

حمایت مالی از صاحبان مشاغل گردشگری و ترویج سفرهای هوشمند

به گزارش لذت سفر معاونگردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: عرضه بسته های حمایتی مالی به ذی نفعان صنعت توریسم و كاهش هزینه ها و مخارج آنها و همزمان كوشش برای ترویج سفرهای هوشمند و مسئولانه همچون اقداماتی است كه دولت تابحال برای كاهش صدمه ناشی از كرونا انجام داده است.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، «ولی تیموری» با حضور در وبینارتخصصی وزرای گردشگری دی- هشت که پیرامون اقدامات جمهوری اسلامی ایران در همزیستی با ویروس کرونا و نتایج حاصل از این تجارب برای دوران پیش رو برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت جو روانی حاصل از کرونا، عرضه بسته های حمایتی مالی به ذی نفعان صنعت توریسم و کاهش هزینه ها و مخارج آنها و همزمان کوشش برای ترویج سفرهای هوشمند و مسئولانه همچون اقداماتی است که دولت تابحال انجام داده است.
به گفته او، همزمان با تمرکز بر گردشگری داخلی برای رونق کسب و کارهای گردشگری در دوران کرونا توجه ویژهای هم به احیای گردشگری بین المللی معطوف شده است و بدین منظور طبق رایزنی ها و هماهنگی های صورت پذیرفته با وزارت امور خارجه در طول دوران کرونا صدور روادید ورود برای گردشگران تجاری و گردشگران درمانی بین المللی قابل انجام است. از طرفی وبینارهای گوناگونی با مقامات گردشگری بازارهای هدف برگزار و در آنها بر لزوم تداوم مراودات و همکاریهای گردشگری تاکید گردید.
تیموری عنوان کرد: از تجربیات بدست آمده در طول کرونا دو مورد را می توان نتیجه گرفت، یکی اینکه رونق گردشگری داخلی با رویکرد هوشمندانه و مسئولانه بخصوص با محوریت سفرهای خانوادگی می تواند در حفظ حیات بنگاه های گردشگری در دوران کرونا موثر باشد و دیگری اینکه با عنایت به ترس و نگرانی شدید جهانی بواسطه شیوع ویروس کرونا، به احتمال خیلی زیاد الگوی سفر گردشگران بین المللی در دوران حین و پسا کرونا دستخوش تغیرات خواهد شد و این گردشگران سفرهای نزدیکتر، ایمن تر، با میانگین اقامت کمتر و در فضاهای بازتر را ترجیح خواهند داد.
وی خاطرنشان کرد: تجدید نظر در رویکرد بازاریابی و باز تعریف محصولات گردشگری و روی آوردن به تورهای طبیعت گردی، گردشگری روستایی، اکوتوریسم، گردشگری کشاورزی و بومگردی می توانند اولویت بیشتری پیدا کند.
سازمان همکاریهای اقتصادی دی - هشت متشکل از هشت کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، اندونزی، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه هستند. گفتنی است در این اجلاس رئیس پارلمان اروپا، نخست وزیر سریلانکا، رئیس جمهور کونگو، دبیرکل آ. سه. آن و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل هم به ایراد سخنرانی پرداختند.منبع:

1399/09/10
16:31:43
5.0 / 5
1404
تگهای خبر: روستا , سفر , صنایع دستی , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر