ابهام فعالیت اقامتگاه های گردشگری مازندران در محدودیت های كرونائی

ابهام فعالیت اقامتگاه های گردشگری مازندران در محدودیت های كرونائی

طرح جامع محدودیت های كرونائی در حالی از اول آذر همزمان با سراسر كشور در مازندران به اجرا درآمده است كه فعالیت مراكز اقامتی و گردشگری استان با نصف ظرفیت همچنان پا بر جا مانده و این پرسش را به وجود آورده است كه این مراكز مقرر است به چه كسانی خدمات ارائه دهند؟


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، استان مازندران از شنبه هفته جاری بجای میزبانی از گردشگران به سبب سرعت گیری شیوع ویروس کرونا باردیگر وارد محدودیت های جدید کرونائی شد که برمبنای آن ورود غیربومیان به استان ممنوعست و در صورت تردد در خیابان ها و جاده ها جریمه می شوند، اما با این وجود طبق گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، اقامتگاه های گردشگری در تمامی شهرهای استان فعال می باشند و با نصف ظرفیت می توانند مسافر و توریست پذیرش کنند.
ابهام در فعالیت این واحدها سبب شد تا رئیس شورای شهر تهران هم اعلام نماید که باز بودن مجموعه های اقامتی و گردشگری در استان های شمالی، پایتخت نشینان را برای سفر به این استانها تشویق می کند و خواهان تعطیلی مراکز رفاهی و خدماتی این مناطق شد.
گذشته از اظهار نظر رئیس شورای شهر تهران و اینکه چگونه استان تهران با وجود محدودیت ها اجازه خروج بومیان خودرا می دهد، این پرسش برای شهروندان مازندرانی هم مطرح است که چرا با وجود ممنوعیت ورود و تردد غیربومیان در داخل استان همچنان مجموعه های گردشگری استان به فعالیت خود ادامه می دهند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگا ایرنا گفت: فعالیت مراکز رفاهی و قامتی استان بر پایه پروتکل های ابلاغی و به صورت ۵۰ درصد انجام می شود.
سیف الله فرزانه در مورد دلیل فعالیت این مجموعه ها، توضیح داد: همانطور که گفتیم تصمیم گیری درباره فعالیت همه بخش ها با ستاد ملی یا استانی مقابله با ویروس کرونا است و ما نمی توانیم خودسرانه دستور به تعطیلی هیچ مجموعه ای بدهیم.
وی افزود: تا این لحظه که با شما (خبرنگار) صحبت می کنم هیچ مصوبه ای در خصوص تعطیلی واحدهای اقامتی از طرف ستاد ملی و یا استانی مقابله با ویروس کرونا برای مجموعه میراث فرهنگی ارسال و ابلاغ نشده است.
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران اظهار داشت: ما آمادگی داریم در صورت ابلاغ ستاد تمامی فعالیت حوزه گردشگری را به حالت تعلیق درآوریم و پذیرش مسافر را ممنوع نماییم.
فرزانه در عین حال تعطیلی اقامتگاه های گردشگری را بی تاثیر توصیف کرد و اضافه کرد: هم اکنون به سبب عدم ورورد مسافر و گردشگر، این مجموعه ها عملا مشتری ندارند و بیشتر غیربومیان حاضر در استان نیز دارای ویلا و منزل در استان هستند و نگرانی از این بابت هم وجود ندارد.
با این وصف قائم مقام ستاد مقابله با کرونا مازندران در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا اظهار داشت که مراکز اقامتی باید تعطیل باشند.
حسین حسن نژاد اضافه کرد: تمامی مراکز اقامتی و گردشگری استان باید تعطیل باشند و فعالیت آنها خلاف مقررات است.
وی همین طور در مورد زمان بندی تعطیلی این مراکز نیز اظهار داشت: فعلا زمان مشخصی برای آنان در نظر گرفته نشده و باید تا اطلاع بعدی تعطیل بمانند.
طبق آمارهای رسمی بیش از سه هزار و ۵۰۰ مجموعه گردشگری تفریحی، اقامتی و پذیرایی در مازندران وجود دارد. دستکم ۲۰۰ واحد از این تعداد مراکز اقامتی رسمی با ۷۶ هزار تخت هستند.1399/09/06
20:10:15
5.0 / 5
1305
تگهای خبر: پایتخت , توریست , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر