معاون گردشگری پاسخ داد

برای سفر باید تست كرونا داد؟

برای سفر باید تست كرونا داد؟

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری اظهار داشت: سفر به ارائه نتیجه منفی تست كرونا مشروط نشده است و طبق توضیح وزارت بهداشت، لازم نیست قبل از سفرهای داخلی تست PCR صورت گیرد. اما از ورود مبتلایان كووید-19 به داخل هواپیما، قطار و اتوبوس جلوگیری می شود و خدمات تور و سفر به مبتلایان كرونا نباید فروخته شود.


ولی تیموری درباره شبهه و ابهاماتی که بخشنامه اخیر وزارت بهداشت در رابطه با «ممنوعیت سفر بدون ارائه تست کرونا» به وجود آورده است، به ایسنا اظهار داشت: جریان آن بخشنامه از این مقرر است که اگر بعنوان مسافر به شرکت های خدمات مسافرتی برای تهیه بلیت هواپیما، قطار و یا اتوبوس مراجعه کنید، کد ملی شما را دریافت و در سامانه وزارت بهداشت وارد می کنند. آن طور که این وزارتخانه اعلام نموده است بانک اطلاعاتی از افرادی که تست کرونا داده اند وجود دارد که آژانس ها، شرکتها و مراکز فروش خدمات سفر بوسیله آن می توانند از وضعیت سلامت مسافر اطلاع پیدا کنند. چنان چه مسافری دو هفته قبل از سفر تست کرونا داده باشد و نتیجه مثبت آن ثبت شده باشد، اجازه سفر نخواهد داشت و شرکت های مسافرتی نباید خدماتی به آنها بفروشند. ضمن این که وزیر بهداشت اعلام نموده است از ورود این افراد به داخل هواپیما، قطار و اتوبوس جلوگیری خواهد شد.
او اضافه کرد: این بخشنامه فقط مشمول افرادی است که دو هفته قبل از سفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و نتیجه تست آنها مثبت بوده و در بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت ثبت شده است. اگر دوران نقاهت (۱۴ روز) بیمار اختتام یافته باشد دیگر به ارائه نتیجه منفی تست نیاز نیست. مسافرانی که هنوز دو هفته نقاهت را پشت سر نگذاشته اند اما مدعی اند نتیجه تست PCR آنها منفی است و اصرار به تردد و جابه جایی بین شهری دارند باید برای تهیه بلیت و استفاده از وسایل نقلیه عمومی، گواهی معتبر سلامت و نتیجه منفی تست کرونا عرضه کنند.
تیموری درباره ابلاغ بخشنامه وزارت بهداشت به آژانس های مسافرتی و مجریان تورها، اظهار نمود: این بخشنامه مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است و همه باید اجرا کنند. هرچند که با تشدید محدودیت های تردد از هفته آتی، عملا امکان اجرای تور وجود ندارد و سفر با وسایل نقلیه عمومی باتوجه به تعطیلی بیشتر مراکز، محدود خواهد شد.
وزارت بهداشت از ۲۸ آبان ماه طرح ممنوعیت سفر مبتلایان ویروس کرونا را به اجرا می گذارد. این وزارتخانه در نامه ای به معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، رئیس سازمان هواپیمایی کشور، رئیس سازمان راهداری، مدیرعامل شرکت راه آهن و معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرده است: «در راستای اجرای بند ۷ مصوبه جلسه چهل و دوم ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد عدم جابه جایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و با توجه به تسریع در قطع زنجیره انتقال کرونا، از تاریخ ۲۸ آبان هرگونه جابه جایی مسافر به صورت هوایی، زمینی و دریایی بدون دریافت نتیجه تست کرونا ممنوعست.»
معاون وزیر بهداشت در تکمیل این نامه که محتوای آن برای بسیاری ایجاد شبهه و ابهام کرده بود، توضیح داد: قرار نیست از متقاضیان خرید بلیت، گواهی سلامت و یا تست کرونا گرفته شود، بلکه سامانه های فروش بلیت قطار، اتوبوس، هواپیما و آژانس های مسافرتی به سامانه وزارت بهداشت متصل می شوند و از آن طریق، مبتلایان ویروس کرونا را شناسایی می کنند و بلیت برای شان صادر نمی گردد و اجازه سفر نیز نخواهند داشت.
منبع:

1399/08/27
13:11:08
5.0 / 5
1477
تگهای خبر: ثبت , حمل و نقل , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر