درخواست رئیس بیمارستان لقمان برای مقبره سران مشروطه

درخواست رئیس بیمارستان لقمان برای مقبره سران مشروطه

لذت سفر: رئیس بیمارستان لقمان از شهرداری تهران خواست تا برای تسریع در بازسازی و تكمیل طرح مرمت مقبره ˮسران مشروطهˮ توسط مدیریت شهری اقدام نماید.


به دنبال بازدید میدانی و انتشار گزارش ایسنا درباره آخرین وضعیت آرامگاه صور اسرافیل و ملک المتکلمین و برخی از شهدای قلم دوران مشروطه در توضیحی که نادر بابالار - مدیر امور اداری مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان حکیم - در توضیحی که در اختیار این خبرگزاری ایسنا قرار گرفته از همکاری کامل باسازمان زیبا سازی شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۱ برای صیانت از این مکان باارزش تاریخی آگاهی داد.
بنا بر اعلام از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تهران، بابالار با بیان این که، از شروع اجرای پروژه مرمت و نگهداری مقبره سران مشروطه توسط سازمان زیبا سازی شهرداری تهران، شورای شهر و منطقه ۱۱ برای به نتیجه رسیدن آن همکاری و مشارکت مستمر با مدیریت شهری داشته اند؛ اظهار داشت: هر گونه تغییر کاربری و تبدیل این مکان به پارکینگ تکذیب می شود و به هیچ وجه قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد.
وی همین طور به جلسات مختلفی که توسط شهرداری تهران با حضور رئیس بیمارستان برای اجرای پروژه مرمت و بازسازی مقبره برگزار شده؛ اشاره نمود و اضافه کرد: حفظ ابنیه واجد ارزش تاریخی حائز اهمیت می باشد، این بیمارستان بطور مداوم با شهرداری تهران همکاری دارد.
بابالار بیان کرد: باتوجه به این که محل قرار گیری پروژه در مقابل اورژانس بیمارستان است، حفاظت فیزیکی و حراست مکان به صورت شبانه روزی برای پیش گیری از لطمه های احتمالی، رصد تردد افراد و حصار کشی توسط بیمارستان انجام شده و با شهرداری منطقه ۱۱ و سازمان زیبا سازی نیز در ارتباط هستیم تا در صورت بروز هر گونه مشکلی موضوع را به اطلاع برسانیم.
بگفته وی هیچ تصمیمی برای ایجاد پارکینگ وجود ندارد و بیمارستان موظف به همکاری با شهرداری برای مراقبت و حفظ این فضای تاریخی است.
امیدوار رضایی - رئیس بیمارستان لقمان - نیز خواهان تسریع در بازسازی وتکمیل طرح مرمت مقبره سران مشروطه توسط مدیریت شهری شد و با توجه به این که شهردار تهران مسئولیت بازسازی را قبول کرده، از شهرداری تهران خواست برای جلوگیری از این شایعات اجرای پروژه هر چه زودتر تکمیل و به اتمام برسد.
برزین ضرغامی، - مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران - نیز جمعه ۲۳ آبان با تاکید بر این که آرامگاه صور اسرافیل و ملک المتکلمین یا آرامگاه مشروطه در اختیار بیمارستان لقمان نیست، بلکه قانونا این ملک در تملک شهرداری تهران قرار دارد، توضیح داده است: تا حالا سه اقدام اساسی درباره بازسازی و مرمت این مقبره انجام شده است، در این مقبره، یک سرایدار به همراه خانواده اش بیش از پنجاه سال زندگی می کردند و حتی ادعای مالکیت قسمتی از مقبره را داشتند که در آن ساخت و ساز انجام شده بود. در گام اول برای این خانواده محل مناسبی تهیه شد و سپس فضای اقامت سرایدار تخریب و به فضای مقبره اضافه گردید. بخش زیادی از مراحل مرمت و بازسازی قبرهای موجود در مقبره ملک المتکلمین به انتها رسیده است و مراحل نهایی در دست اقدام است.
وی همین طور از خریداری ساختمانی همجوار با آرامگاه قرار گرفته در این منطقه توسط شهرداری و در امتداد ایجاد دسترسی بیشتر و بهتر به مقبره آگاهی داده که مقرر است بعنوان قلمرو به این مقبره تاریخی اضافه شود. از طرف دیگر بیمارستان اخیرا اعلام نموده که حاضر است قسمتی از فضای پارکینگ موتورسیکلت خودرا جهت الحاق به مقبره در اختیار بگذارد.


منبع:

1399/08/24
23:05:12
5.0 / 5
1569
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تاریخی , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر