ماجرای نقصها پروژه تله كابین كرمانشاه چیست؟

ماجرای نقصها پروژه تله كابین كرمانشاه چیست؟

به گزارش لذت سفر كرمانشاه سال قبل بود كه بحث راه اندازی ˮتله كابینˮ كرمانشاه باردیگر سر زبانها افتاد و با راه اندازی و تجهیز كارگاه پروژه، كار ساخت تله كابین كرمانشاه آغاز شد.


طبق گفته مسئولان پروژه قرار بر این شد مسیر تله کابین تا آخر امسال و کل پروژه تا سال 1402 به بهره برداری برسد، اما مدتی پیش نامه ای در خصوص توقف عملیات اجرائی پروژه به سبب برخی مشکلات فنی در روند اجرای پروژه منتشر گردید که در آن از شهرداری کرمانشاه خواسته شده بود تا تعیین تکلیف ایرادات در شورای فنی استان عملیات اجرائی تله کابین متوقف شود.
همچون نقصها مطرح شده وجود ترک های مختلف و گسترش آن در فونداسیون بتنی پایه ها، عدم تطابق اجرای قالب بندی و بتن ریزی پایه های تله کابین با نقشه های اجرائی و روش های نامناسب در بکارگیری بتن ریزی پایه ها است. نواقصی که باعث شده شورای فنی استان خواهان توقف اجرای این پروژه و رفع نقصها آن شود.
مهرداد سالاری معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا با تایید وجود نقصها مطرح شده، اظهار داشت: هر پروژه عمرانی که اجرا شود تیم های نظارتی بر آن نظارت خواهند داشت و این یک امر لازم است.
وی ادامه داد: اگر تیم های نظارتی عیب و ایرادی در پروژه های عمرانی تشخیص دهند، این ایرادات از طرف کارگروه نظارت در شورای فنی استان مطرح شده و در همان جلسه دستگاه اجرائی مسئول پروژه توضیحات لازم را عرضه می کند.
سالاری اشاره کرد: ایراداتی هم در پروژه تله کابین تشخیص داده شده که شورای فنی خواهان رفع آن شده اند و نامه این شورا به شهرداری کرمانشاه ابلاغ گردیده است.
علی اصغر خزلی سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرمانشاه هم در گفت و گو با ایسنا درباب نامه شورای فنی در خصوص مشاهده نقصها در سازه های پروژه تله کابین، اظهار داشت: به دنبال اعلام این نقصها سریعا از شرکت سرمایه گذار پروژه خواسته ایم تا باتوجه به نوع قراردادی که با این شرکت داریم از اداره استاندارد یک کارشناس خبره در این خصوص سرپروژه حاضر کرده و نقصها اعلام شده از طرف شورای فنی را بررسی کند.
وی ادامه داد: هم اکنون منتظر جواب کارشناس استاندارد هستیم که بعنوان مرجع قانونی درباب استاندارسازی شمرده می شود.
خزلی درباب درخواست شورای فنی در خصوص توقف پروژه تله کابین هم اظهار داشت: با توجه به این که فصل کاری کارهای عمرانی بواسطه احتمال قریب الوقوع شروع بارشهای پاییزی رو به انتها است و اینکه این ایرادات ذکر شده هنوز توسط دستگاه نظارت بر پروژه تایید نشده و با توجه به این که تعطیلی پروژه بزرگ اینچنینی تبعات نامشخص زیادی خواهد داشت، فعلا پروژه فعال است، ولی بطور قطع تا زمانی که تمام آیتم ها و موارد فنی و تاسیساتی بوسیله مبادی زیربط و متولی امر استاندارد و امنیت پروژه تست و تایید نشود، به هیچ عنوان تله کابین کرمانشاه به بهره برداری نمی رسد.1399/08/17
13:49:48
5.0 / 5
1540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر