سرمایه گذاری در غار نمكی گرمسار

سرمایه گذاری در غار نمكی گرمسار

لذت سفر: سمنان مدیر كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از انجام سرمایه گذاری كانون اتومبیلرانی و جهانگردی در غار نمكی گرمسار آگاهی داد.


مهدی جمال ۳۰ مهر ماه 1399 در کارگروه گردشگری شهرستان گرمسار، اظهار نمود: انجام سرمایه گذاری در غار نمکی گرمسار از تاکیدات دکتر مونسان است و اجرائی شدن آن نیاز به حمایت تمام دستگاه های اجرائی مرتبط دارد.
وی با تاکید بر اینکه فرودگاه بلند پرواز ایوانکی می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری گرمسار داشته باشد، اضافه کرد: انجام پرواز تفریحی از ایوانکی به سایر نقاط همچون قصر بهرام، سمنان و... از برنامه ها ست.
جمال خواهان فعال شدن کانون ملی گردشگری و توجه ویژه به کارگروه مهر و میراث در گرمسار شد و اظهار داشت: این کارگروه نقش موثری در رفع مشکلات دارد.
مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان از برگزاری فم تور رسانه های موثر در گرمسار و بعد از کاهش شیوع ویروس کرونا آگاهی داد و افزود: چهار پروژه مهم همچون مجموعه گردشگری سنتی، سفره خانه سنتی و... در گرمسار در دست اجراست و موافقت اصولی 14 پروژه گردشگری دیگر نیز صادر گردیده است.
جمال با اعلان اینکه تدوین طرح جامع گردشگری در مراحل پایانی است، اظهار داشت: طرح گردشگری شهرستان ها در این طرح جامع دیده شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گرمسار نیز اظهار داشت: ۷۰ اثر ثبتی در ایوانکی وجود دارد و قسمتی از آثار داخل شهر هستند و مالک خصوصی دارند و بدین جهت در امر مرمت این آثار گرفتار مشکل هستیم.
مهوش کمالی با اشاره به اینکه کاروانسرای ایوانکی توسط بخش خصوصی در حال مرمت است، اضافه کرد: سرمایه گذار بخش خصوصی متقاضی سرمایه گذاری در نمونه گردشگری بهورد است و این منطقه از قابلیت بالایی برای سرمایه گذاری برخوردارست.
وی از مرمت جاده سنگفرش و کاروانسرای قصر بهرام آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون هشت کارگاه صنایع دستی در گرمسار فعال است.
فرماندار گرمسار نیز در این نشست اظهار داشت: گرمسار، ظرفیت های صنعتی، معدنی و کشاورزی و گردشگری قابل توجهی دارد.
سعید متقی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزه های گردشگری و... انجام شده است، اضافه کرد: این دستاوردها زمینه ساز مهاجرت معکوس به شهرها را فراهم نموده است.
منبع:

1399/08/02
21:29:56
5.0 / 5
1591
تگهای خبر: ثبت , سرمایه گذاری , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر