اعتبار ۶ میلیاردی برای پیاده راه آبشار لاتون و استیل آستارا

اعتبار ۶ میلیاردی برای پیاده راه آبشار لاتون و استیل آستارا

از گیلان مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندرمرزی آستارا از اختصاص اعتبار 6 میلیاردی برای راه اندازی پیاده راه آبشار لاتون و استیل عباس آباد آگاهی داد.


پردل امیری نژاد در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از منابع وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در شهرستان مرزی بندر آستارا، رقمی معادل ۶ میلیارد ریال اختصاص داده شد.
وی با اعلان اینکه این رقم برای راه اندازی پیاده رو آبشار لاتون و استیل عباس آباد اختصاص یافته است، افزود: پیاده رو فرهنگی آبشار لاتون بعنوان بلندترین آبشار کشور از منطقه خلیفه حیاطی تا خود آبشار به طول ۱۳۵۰ متر و عرض ۱۲۰ سانتی متر اجرا می شود؛ در اجرای این پروژه از مصالح بومی منطقه استفاده می شود.
امیری نژاد در بخش دیگر سخنان خود از اجرای پازل سنتی در دور استیل عباس آباد سخن گفت و اشاره کرد: پروژه مذکور در فاز نخست در ضلع شرقی تالاب استیل و در وسعت ۱۳۰۰ متر مربع اجرا می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آستارا اشاره کرد: وسعت تالاب استیل ۱۳۸ هکتار می باشد که بعنوان یک محیط طبیعی گردشگری با خاصیت هایی از قبیل زیستگاه انواع پرندگان بومی و مهاجر و تالاب توسکاهای شناور شناخته شده است.1399/07/16
21:12:30
5.0 / 5
1705
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر