با تكیه بر نیروهای جوان؛

گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد

گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد

به گزارش لذت سفر رئیس باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسكو اظهار داشت: با تاكید بر نیروهای جوان و تبیین خدمات نوین گردشگری بر اساس گردشگری خلاق، گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد.سمیه عباسیان درباره فعالیت این مجموعه اظهار داشت: هدف ما به روزآوری گردشگری ایران با توانمندسازی جوامع محلی، توانمندسازی زنجیره تأمین و گسترش ارتباط فرهنگی مردم ایران با دیگر ملت ها در بستر گردشگری می باشد. امیدواریم با تاکید بر حمایت های یونسکو بتوانیم رویکردهای نوین گردشگری را در ایران ترویج دهیم و این مسیری است که عموما با تاکید بر نیروهای جوان امکان‎پذیر خواهد بود.

وی درباره ظرفیت های گردشگری کشور عنوان کرد: اعتقاد داریم در همین شرایط موجود و با وجود تحریم‎ ها و مشکلات کشور، از ظرفیت گردشگری استفاده کافی نمی‎شود. البته شرط آن تغییرات بنیادی و تنوع‏‎دهی به بسته‎ های گردشگری می باشد. عرصه محصولات گردشگری در کشور ما، چه در حوزه داخلی و چه برای گردشگران ورودی، بسیار یکنواخت و کم تنوع شده است و عموما محدود به چند شهر معروف گردشگرپذیر است. ما نیاز داریم نگاهی جدید به جاذبه‎ های کشورمان داشته باشیم و فعالان گردشگری را در اقصا نقاط کشور در تجاری‎سازی این جاذبه‎ ها توانمند نماییم. مقوله‎ ای که با رویکرد گردشگری خلاق امکان‎پذیر است.به گزارش یونسکو، عباسیان اضافه کرد: هم اکنون یکی از مسائلی که روی آن کار می نماییم، آموزش فرهنگ کسب و کار به فعالان گردشگری دور از مرکز است تا بتوانیم کسب و کارهای کوچک محلی راه بیاندازیم. ما در شهرهای کوچک و جوامع روستایی ظرفیت‎های زیادی داریم ولی باور اینکه می‎شود از این ظرفیت‎ ها درآمدزایی داشت در بین مردمان دور از مرکز نهادینه نشده است. وی ادامه داد: تبدیل یک جاذبه فرهنگی یا طبیعی به یک بسته تور که گردشگران حاضر باشند به خاطر آن به منطقه بیایند و پول بپردازند خودش شامل مراحلی علمی است که نیازمند آموزش است. ما بنا داریم به فعالان محلی، آموزش تجاری سازی جاذبه‎ های گردشگری بدهیم که در منطقه خود بتوانند پذیرای توریست خارجی باشند و درآمد ارزی کسب کنند.

رئیس باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسکو مطرح کرد: بطور قطع وقتی کسی بتواند در زادگاه خودش درآمد داشته باشد، دلیلی ندارد سختی راه، دوری از خانواده را تحمل کند و فقط برای کسب درآمد به کلان شهرها بیاید. با ایجاد کسب و کارهایی در حوزه گردشگری در روستاها و شهرهای کوچک، امکان مهاجرت معکوس فراهم می شود. آنها می توانند به زادگاه خود برگردند، سنت های دیرین را زنده کنند و از فرهنگ خود درآمد داشته باشند. در نتیجه کیفیت زندگی و عزت نفس هم بالا می رود. امیدوارم که ما در باشگاه گردشگری خلاق یونسکو بتوانیم بر این مبنا پیش برویم و آموزش های لازم را اجرا نماییم.منبع:

1399/07/13
13:57:23
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: آموزش , توریست , خدمات , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر