گلایه عضو شورا از تعلل شهرداری در ارائه لایحه تاسیس سازمان گردشگری پایتخت

گلایه عضو شورا از تعلل شهرداری در ارائه لایحه تاسیس سازمان گردشگری پایتخت

لذت سفر: رئیس كمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از تعلل شهرداری تهران در ارائه لایحه تاسیس سازمان گردشگری گلایه نمود.


حسن خلیل آبادی در گفت و گو با ایسنا، در مورد سرانجام تاسیس سازمان گردشگری در شهرداری تهران اظهار داشت: شورای شهر تهران در برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری را ملزم به تاسیس سازمان گردشگری کرد که می بایست در این راستا، لایحه ای را تقدیم شورای شهر می کرد که هنوز این مهم محقق نشده است.
وی با اعلان اینکه با وجود تاکیدات مداوم شورای شهر و همین طور لزوم توجه به گردشگری بعنوان منبع درآمدپایدار شهری، هنوز شهرداری تهران لایحه تاسیس این سازمان را به شورای شهر ارائه نکرده است، اضافه کرد: البته بنظر می رسد در تمام شهرداری های سراسر کشور هنوز به لزوم و اهمیت تاسیس یک سازمان برای گردشگری پی نبردند.
خلیل آبادی با اعلان اینکه هنوز برای شهرداریهای سراسر کشور اهمیت گردشگری روشن نشده و مسئولان درک درستی از مزیت های صنعت گردشگری ندارند، اظهار داشت: متاسفانه گویا مسئولان شهرداری تاسیس سازمان گردشگری در شهرداری تهران را به موضوع اصلاح ساختار پیوند زده اند، در صورتیکه اصلاح ساختار و تاسیس سازمان گردشگری، دو تکلیف مجزا در برنامه سوم برای شهرداری تهران است و نباید اجرای این دو ماده مجزا را به هم مرتبط کرد.
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران افزود: شهرداری نمی تواند اجرای مواد برنامه سوم را معطل یک ماده دیگر کند و مسئولان شهرداری یادشان نرود که تاسیس سازمان گردشگری یک تکلیف برای شهرداری است که باید اجرایی کند.
وی ضمن انتقاد از تعلل در ارائه لایحه تاسیس سازمان گردشگری از طرف شهرداری تهران افزود: هم اکنون شهرداری برای تشکیل این سازمان تعلل می کند و حتی مدتی پیش در نامه ای انتقادی به حناچی، به او اعلام کردم که شهرداری می بایست در مورد این کوتاهی اش پاسخگو باشد که هنوز جوابی در این خصوص ارسال نشده است.
منبع:

1399/07/11
14:27:43
5.0 / 5
1907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر