معاون گردشگری وزارت میراث:

طرح تعطیلی پنج شنبه ها را حمایت می نماییم

طرح تعطیلی پنج شنبه ها را حمایت می نماییم

یزد معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی از حمایت این مجموعه در مورد طرح تعطیلی پنج شنبه ها خبر می دهد و می گوید: از آنجایی كه تعطیلی پنج شنبه ها و ساماندهی تعطیلات به افزایش مسافرت در كشور كمك می‎كند، از این ایده و ابتكار حمایت و استقبال می نماییم.


«ولی تیموری» در گفتگو با خبرنگار ایسنا ضمن تایید نقش تعطیلات به خصوص تعطیلی پنج شنبه ها در رونق و توسعه صنعت توریسم، اظهار می کند: بعنوان متولیان سفر موظف به پشتیبانی از هر ایده و فکر موثری در رونق و توسعه سفر هستیم.
وی اضافه می کند: از آنجایی که تعطیلی پنج شنبه و به شکلی افزایش تعطیلات و ساماندهی آن به رونق سفر و مسافرت در کشور کمک می‎کند، از این ایده و ابتکار حمایت و استقبال می نماییم.
این مسئول در ارتباط با اقدامات انجام شده این وزارتخانه در مورد ساماندهی تعطیلات هم می گوید: اقدامات زیادی در سال های اخیر با عناوین مختلف در ارتباط با ساماندهی تعطیلات مانند ایجاد تعطیلات زمستانه انجام شده و سال قبل هم در چارچوب دفاعیه با نمایندگان مجلس در حضور صدا و سیما در اینباره صحبت شده است.
وی اضافه می کند: البته با عنایت به این که وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متولی سفر و اوقات فراغت محسوب می‎شود برای ایجاد اقدامات بیشتر نیازمند تصحیح و تدوین قانون و ایجاد هماهنگی در سطح دستگاه های مرتبط به خصوص دستگاه هایی با قوانین مغایر روبرو می باشیم.
تیموری با بیان پشتیبانی از این طرح و ایستادن در طرف حامیان تعطیلی پنج شنبه ها، تصریح می کند: شاید بزرگترین کمک به تحقق این مساله، پشتیبانی از آن باشد چون که در این صورت، هر اقدامی که در تصور باشد و قابل انجام را پیگیری می نماییم.
ایشان در ادامه در رابطه مبحث سفرهای مسئولانه، تصریح می کند: بنابر مقررات موجود، برای سفرهای برنامه ریزی شده هیچ محدودیتی نداریم البته این مساله مشروط به این است که پروتکل های مورد تایید وزارت میراث فرهنگی و ستاد ملی کرونا رعایت شود، ضمن این که تنها معیار و ملاک ما در اینباره، رعایت پروتکل های ابلاغی این ستاد است.
جلب اعتماد مردم به زیرساخت های گردشگری
معاون وزیر گردشگری در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص چگونگی جلب اعتماد مردم به زیرساخت های گردشگری در سفرهای برنامه ریزی شده و مسئولانه، می گوید: کرونا نه تنها در سطح جامعه بلکه در حریم خانه های مردم هم منجر به وسواس و دغدغه مندی مردم شده بنابراین وجود دغدغه های بیشتر در اینباره از جانب مردم مربوط به زیرساخت های گردشگری طبیعی است.
وی با تاکید بر این که تمام جامعه و چرخه مرتبط به گردشگری از مغازه دار و یک فروشنده تا هتل ها باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام نمایند، اظهار می کند: برنامه های خویش را برای دوران کرونا و پسا کرونا طبقه بندی کرده ایم که بخش عمده ای از این برنامه ها بعنوان اعتمادسازی انجام شده است بنابراین باید با اجرای آنها اعتماد جامعه را به گردشگری جلب نماییم.
معاون وزیر گردشگری با بیان حمایت و پیگیری نکردن از سفرهای بدون برنامه ریزی و خارج از فعالیتهای وزارت میراث فرهنگی در دوران کرونا، می گوید: وزارت میراث فرهنگی تنها مسئولیت سفرهایی را که از راه فعالان گردشگری و با دخالت مجریان دارای مجوز قانونی و فعالان در این صنعت باشند، را بر عهده می گیریم و در صورت هر نوع مشکلی، آن پیگیری می‎کنیم.
وی با تاکید بر این که گردشگری به خوبی می تواند اعتماد جامعه را جلب نماید، می گوید: زیرساخت های اقامتی چه با کرونا و چه بدون کرونا، همواره دارای ماموران ناظر بهداشتی و ماموران نظارت و کنترل هستند و می توان به مردم این اطمینان را داد که فضاهای اقامتی مجاز و هتل ها پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.
تیموری در انتها راجع به بعضی از موارد مطرح شده در مورد سفر از جانب رسانه ها اشاره و خاطرنشان می کند: این سفرها شامل سفرهای خارج از برنامه ریزی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و خارج از فعالیت تاسیسات و فعالان گردشگری هستند و به شکلی بی حساب و کتاب محسوب می‎شوند.1399/07/07
14:04:40
5.0 / 5
1784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر