مدیركل میراث فرهنگی اردبیل:

مجوز كاوش نجات بخشی محوطه تاریخی قره بلاغ صادر شد

مجوز كاوش نجات بخشی محوطه تاریخی قره بلاغ صادر شد

به گزارش لذت سفر اردبیل مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار داشت: مجوز كاوش نجات بخشی محوطه قره بلاغ در محدوده سد احمدبیگلو مشگین شهر صادر شد.نادر فلاحی دوم مهرماه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مجوز کاوش نجات بخشی محوطه قره بلاغ در محدوده سد احمدبیگلو مشگین شهر از طرف پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری صادر شد.
وی اضافه کرد: عملیات کاوش در این محوطه با هدف تکمیل مطالعات دیرینه شناسی این محدوده از فردا شروع می شود و سرپرست برنامه کاوش موظف به ارائه گزارش ها و مستندات در زمینه روند انجام کاوش و یافته های آن است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به این که برخی گمانه زنی های دیرینه شناسی در زمینه این محوطه انجام شده بود، در امتداد انجام مطالعات در این منطقه مجوز کاوش صادر شد تا اطلاعات لازم دراین زمینه به دست آید.
فلاحی با اشاره به مطالعات دیرینه شناسی در محدوده سد احمدبیگلو اظهار داشت: بررسی باستان شناختی حوزه سد احمدبیگلو با هدف شناسایی و ثبت هرچه سریع تر محوطه های حوزه آب گیری آن و سپس انجام مطالعات و جستجوهای نجات بخشی این محوطه ها انجام شده و حاصل آن شناسایی چندین محوطه باستانی بود که کاوش در محوطه قره بلاغ نیز در امتداد تکمیل مطالعات انجام می شود.
منبع:

1399/07/03
12:43:41
5.0 / 5
1674
تگهای خبر: باستانی , تاریخی , ثبت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر