بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد كشور از هتل آوینای قشم

بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد كشور از هتل آوینای قشم

ایرنا- دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی كشور عصر چهارشنبه در ادامه سفر یك روزه خود به جزیره قشم، از هتل آوینا بازدید نمود.


مرتضی بانک در حاشیه این بازدید به خبرنگاران اظهار داشت: صنعت گردشگری ترکیبی از فعالیت ها، خدمات و زیرساخت های مختلف را شامل می شود که مراکز اقامتی و هتل ها یکی از مهمترین موارد است.
وی با اشاره به اهمیت هتلداری در جذب توریست اضافه کرد: امروزه هتل داری یک فعالیت تجاری صرف محسوب نمی گردد بلکه یک فعالیت اقتصادی-فرهنگی و یک صنعت است.


هتل آوینای قشم در زمینی به مساحت ۶۱۰ مترمربع با سه هزار و ۵۰۰ متر زیربنا در هفت طبقه دارای ۴۰ اتاق با ظرفیت ۹۶ تخت و ۴۸ کاناپه تختخواب شو به وجود آمده است.
این هتل در قسمت مرکزی شهر قشم قرار گرفته و با بهره گیری از تجهیزات مدرن و با کیفیت فرصت مناسبی را برای پذیرش گردشگران به وجود آورده است.
هتل مذکور با سرمایه گذاری ۱۳۲ میلیارد ریالی بخش خصوصی به وجود آمده است که با فعالیت آن ۳۶ فرصت شغلی ایجاد می شود.
بانک بامداد امروز برای بازدید از طرح های نفتی، عمرانی و تولیدی وارد منطقه آزاد قشم شد.
جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی همچون هدف های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب های خلیج فارس گسترده شده است.


1399/06/16
10:55:04
5.0 / 5
1974
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر