همزمان با هفته دولت:

55 طرح گردشگری و صنایع دستی در اصفهان بهره برداری می شود

55 طرح گردشگری و صنایع دستی در اصفهان بهره برداری می شود

لذت سفر: ایرنا- بهره برداری 55 طرح گردشگری و صنایع دستی با سرمایه گذاری 160 میلیارد تومان همزمان با هفته دولت در استان اصفهان شروع می شود.


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: از بین این طرح ها، ۵۰ طرح در بخش گردشگری و پنج طرح در بخش صنایع دستی است.
فریدون اللهیاری در گفت و گو با ایرنا با اعلان اینکه طرح های گردشگری آماده بهره برداری برای ۴۰۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال زایی به همراه دارد، اضافه کرد: بیشتر آنها باتوجه به رویکرد سال های اخیر در تبدیل بناهای تاریخی همچون کاروانسراها به تاسیسات گردشگری همچون اقامتگاه ها و سفره خانه های سنتی و مشارکت بخش خصوصی اجرا شده است.
وی با تاکید بر اینکه بهره برداری از این طرح ها تاثیر بسزایی در رونق صنعت گردشگری در سراسر استان اصفهان خواهد داشت، اشاره کرد: بیشتر این طرح ها در شهرستان های شرق اصفهان اجرا شده که نیازمند توسعه چنین کارهایی است.
اللهیاری افزود: بیشتر طرح های گردشگری آماده بهره برداری در هفته دولت ۹۹ در شرق شهرستان اصفهان، خورو بیابانک، کاشان، نطنز، نایین، اردستان و سمیرم اجرا شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان به طرح های صنایع دستی نیز اشاره و اشاره کرد: این طرح ها با تمرکز بر رویکرد توازن استانی اجرا شده که یک طرح در شهرستان برخوار شامل کارگاه صنایع دستی میناکاری، سه طرح در شهرستان اردستان شامل خانه صنایع دستی و ۲ کارگاه و یک طرح در روستای مهرگرد سمیرم است.
وی با اشاره به اینکه خانه صنایع دستی در اردستان، وظیفه ترویج صنایع دستی و احیای رشته های رو به فراموشی و سنتی و ساماندهی فعالان این عرصه و آموزش آنها را به عهده دارد، افزود: روستای مهرگرد سمیرم نیز به عنوان روستای ملی بافت های داری ثبت شده و یک کارگاه دراین زمینه در آن افتتاح می شود.
اللهیاری اصرار کرد که بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با مشارکت و سرمایه گذاری خوب مردم از حوزه های فعال در سال های اخیر است که در هر مناسبت طرح های قابل توجه و مختلفی را برای بهره برداری و آماده افتتاح دارد.
دوم تا هشتم شهریور به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر «هفته دولت» است.
استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت بعنوان قطب گردشگری جهان و ایران، بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از میان آنها افزون بر یک هزار و ۸۰۰ اثر ثبت ملی شدند.
هفت اثر از آثار تاریخی اصفهان به اسامی میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به اسامی وزوان، مزدآباد و مون به ثبت جهانی رسیده و کانون توجه توریستهای داخلی و خارجی است.
اصفهان حدود ۱۵۰ هتل، ۴۴۴ اقامتگاه بومگردی، ۷۰ هتل سنتی، ۱۵۰ خانه مسافر و ۲۳۰ مهمانپذیر و افزون بر ۳۵ هزار تخت دارد.منبع:

1399/05/31
21:31:14
5.0 / 5
2095
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر