مدیركل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری:

تصویب فاز دوم همكاری وزارت میراث با سازمان جهانی گردشگری

تصویب فاز دوم همكاری وزارت میراث با سازمان جهانی گردشگری

به گزارش لذت سفر مدیركل دفتر برنامه ریزی و پشتیبانی از توسعه گردشگری اظهار داشت: تداوم همكاریهای مشترك وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، یونسكو و سازمان جهانی گردشگری با تامین مالی اتحادیه اروپا، بمنظور تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری، مورد تأیید قرار گرفت.


علیرضا رحیمی با بیان این خبر اظهار داشت: برمبنای مکاتبه رسمی از طرف سرپرست دفتر منطقه ای یونسکو در تهران به معاونت گردشگری، بودجه فاز دوم ادامه همکاریهای مشترک برای انجام پروژه تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری به تصویب رسیده است.
او با اعلان اینکه یونسکو قبل تر در جلسه ای در چارچوب ویدئوکنفرانس برای تداوم همکاری ها با ایران بمنظور مشارکت در انجام پروژه مزبور اعلام آمادگی کرده بود، اشاره کرد: تصویب فاز دوم بودجه برای ادامه همکاری ها بر اساس نهایی کردن پروپوزال طرح با کمک فنی مشاوران بین المللی (UNWTO) و مشارکت ذی نفعان در پروسه تدوین، طی مکاتبه رسمی به معاونت گردشگری اعلام شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، او اظهار داشت: دفتر منطقه ای یونسکو در تهران بعنوان هماهنگ کننده با مشاوران بین المللی طرح، در نامه رسمی خود نسبت به حمایت در به کارگیری نیروی های متخصص بین المللی طرح با هم فکری سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، مشارکت آنها در کمیته فنی پروژه و پوشش هزینه کارشناسان بین المللی اعلام آمادگی کرده است.
مرحله نخست این همکاری ها پاییز سال قبل شروع شد.


پیش از این در آذرماه سال قبل مارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری اظهار داشت: از جانب سازمان جهانی گردشگری از این همکاری تشکر می کنم، ما آماده همکاری با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران برای تهیه یک برنامه جامع و کامل هستیم، خوشحالم که یکی از اولویت های ایران، گردشگریست.
او با اشاره به اینکه در ۳۰ کشور دنیا بعنوان مشاور حوزه گردشگری فعالیت داشته است، تصریح کرد: این که همه دست اندرکاران صنعت گردشگری در این عرصه مشارکت داشته باشند موضوعی بسیار بااهمیت است، من اینجا هستم تا اطلاعات و داده ها را برای تهیه یک برنامه جامع جمع آوری نماییم.
مشاور سازمان جهانی گردشگری افزود: هر دپارتمان نقش و جایگاه خودش را در این برنامه جامع دارد، اولویت ها به ترتیب در حوزه آموزش، قوانین و مقررات (استاندارد و پایداری)، بحث های مالی و جذب سرمایه برای توسعه صنعت توریسم، بازاریابی و تبلیغات، موضوعات مربوط به ویزا و تسهیلات ورود گردشگران، مدیریت مقاصد، مدیریت تجربه و ایجاد تجربه منحصربه فرد، گردشگری روستایی و مباحث مربوط به جوامع محلی است.
نوتاریانی اشاره کرد: در حوزه توسعه گردشگری ممکنست با برخی بخش ها و دستگاه ها چالش داشته باشیم، یکی از نکات دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد، مدیریت ریسک است، چونکه بحران ها و حوادث طبیعی ممکنست به وجود بیاید و باید برنامه ای برای مدیریت ریسک داشته باشیم.
او اضافه کرد: بحث برنامه ریزی، فرآیند ای زمان بر و شکل پذیر است و باید از تجربیات تخصصی برای این برنامه ریزی استفاده شود، هر پیشنهادی که وجود دارد را به ما منعکس کنید تا در برنامه لحاظ شود.منبع:

1399/05/27
10:32:22
5.0 / 5
1981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر