حفاران گنج از زندان سر درآوردند

حفاران گنج از زندان سر درآوردند

به گزارش لذت سفر حفاران غیرمجاز در اسلامشهر ۱۰ متر زیرِ یك خانه مسكونی را برای یافتن گنج حفر كردند، اما از زندان سر درآوردند.


به گزارش لذت سفر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، حمید کریمی - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسلامشهر - اظهار داشت: با گزارش دوستداران میراث فرهنگی و اشراف اطلاعاتی پلیس امنیت شهرستان سه حفار غیرمجاز در حین حفاری در عمق ۱۰ متری برای دستیابی به آثار تاریخی و فرهنگی در یک منزل مسکونی دستگیر شدند.

او با اشاره به اینکه این منزل مسکونی نزدیک هیچ بنا یا محوطه تاریخی نیست، اضافه کرد: این حفاران تنها بر مبنای یک خیال واهی برای رسیدن به گنج مبادرت به حفاری کرده بودند که توسط نیروهای پلیس دستگیر و برای تکمیل پرونده به مقام های انتظامی و قضایی تحویل داده شدند. خوشبختانه در مشاهدات صورت گرفته این حفاران به هیچ لایه تاریخی و باستانی دسترسی پیدا نکردند و تنها یک حفاری کورکورانه را برای یک طمع پوچ دنبال می کردند.

کریمی از شهروندان خواست مشاهدات خود از رفتار افراد مشکوک در محوطه های باستانی و تاریخی را به پلیس ۱۱۰ گزارش دهند تا پلیس با هماهنگی میراث فرهنگی اقدام لازم را انجام دهد.1399/05/23
23:51:14
5.0 / 5
2115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر