سرمایه گذاری 2 هزار و 100 میلیارد تومانی طرح های گردشگری در چالوس

سرمایه گذاری 2 هزار و 100 میلیارد تومانی طرح های گردشگری در چالوس

لذت سفر: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چالوس اظهار داشت كه برای اجرای ۲۹ طرح گردشگری در این شهرستان ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.


مهدی اسحاقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: این طرح ها شامل چهار هتل ۳ تا ۵ ستاره، یک متل، ۱۷ هتل آپارتمان، یک مجتمع تفریحی گردشگری، سه مرکز سرگرمی و تفریحی و سه واحد پذیرایی است که تمامی آنها در حال اجرا هستند.
وی اظهار داشت که با آغاز به کار این مجموعه ها، برای ۲ هزار و ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.
اسحاقی ظرفیت های گردشگری چالوس را بالا توصیف کرد و تصریح کرد: همین وضعیت در کنار رویکرد دولت تدبیر و امید برای فراهم کردن فضای مطلوب جهت سرمایه گذاران سبب گشته است تا سرمایه گذاری در بخش گردشگری چالوس برای بخش خصوصی ارزشمند شده و مورد استقبال قرار گیرد.
رئیس اداره میراث فرهنگی چالوس با تشریح جزئیات پروژه های گردشگری در دست راه اندازی شهرستان، توضیح داد: هتل پنج ستاره در خط هشت چالوس در ۱۲ طبقه با زیربنای ۷۱ هزار و ۳۶۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۲۶ هزار و ۲۰۰ مترمربع با ۲۰۵ واحد و اشتغالزایی ۶۰۰ نفر با سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیارد تومان در حال ساخت است.
وی اضافه کرد: راه اندازی هتل ۴ ستاره هم در شهر هچیرود با زیربنای ۱۷ هزار و ۹۰۰ متر مربع و در زمینی به مساحت پنج هزار و ۱۳۵متر مربع در ۱۱ طبقه و ۸۵ واحد و با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۳۰۰ نفر بیشتر از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار می باشد.
اسحاقی اظهار داشت: پروژه مرکز سرگرمی تفریحی نمک آبرود که با زیربنای ۲۵ هزار مترمربع در زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع در حال ساخت است، 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در زمان بهره برداری برای بیشتر از ۳۰۰ نفر ایجاد شغل می کند.
وی سرمایه گذاری برای این پروژه را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه کرد: این مرکز دارای امکاناتی همچون استخر روباز و سرپوشیده به صورت مجزا برای مردان و زنان، جکوزی، سونا، حمام های مختلف، اتاق های نمک و یخ، سالن های ورزشی و بدنسازی، رستوران چند منظوره، واحدهای تجاری و صنایع دستی و ۲ اسکله تفریحی است.
رییس اداره میراث فرهنگی چالوس ظرفیت اقامتی این شهرستان را هم اکنون سالانه بیشتر از ۱۴۳ هزار نفر اعلام نمود و اظهار داشت: این ظرفیت تخت هتل ها، متل ها، بوم گردی ها، مجموعه های میهمان پذیر و خانه های مسافر ثبت شده را شامل می شود.
بهره برداری 27 پروژه گردشگری در سه سال گذشته
اسحاقی همینطور از بهره برداری ۲۷ پروژه گردشگری در شهرستان در سه سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: این پروژه ها شامل ۲ واحد اقامتی، ۱۰ واحد پذیرایی، ۹ واحد بوم گردی، چهار دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی و یک مرکز اطلاع رسانی است.
وی اضافه کرد: در سه سال قبل ۹ اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت پذیرش ۲۳۸ مسافر و اشتغالزایی ۳۳ نفر با سرمایه گذاری سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.
هم حالا ۱۹ واحد اقامتی، ۷۲ واحد پذیرایی، ۹ دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی، ۹ اقمتگاه بومی، سه ایستگاه تفریحات دریایی، سه طرح سالمسازی دریا، ۲۱ مرکز اطلاع رسانی، ۶۳۰ خانه مسافر ساماندهی شده، یک مرکز سرگرمی و تفریحی در شهرستان چالوس فعال است و ۲ هزار و ۹۳۰ در آنها مشغول به کار هستند.
بر اساس گزارش های رسمی، با افزایش ظرفیت اقامتی در سه سال گذشته، میزان پذیرش مسافر و توریست در شهرستان چالوس سالانه به ۱۴ میلیون نفر رسیده است.منبع:

1399/05/04
14:08:09
5.0 / 5
2463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر