نماینده ولی فقیه در امور حج:

مردم از تعطیلی حج گلایه مندند

مردم از تعطیلی حج گلایه مندند

به گزارش لذت سفر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاكید بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای دوران بعد از تعطیلات حج، اظهار داشت: مردم از لغو حج گله مندند و پیگیرند سال آینده به حج بروند.


به گزارش لذت سفر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت از بازبینی در فرآیندهای عملیاتی و اجرایی حج با تعیین 26 مبحث در کارگروههای مختلف، اطلاع داد.
در این شورا که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد، علی رضا رشیدیان ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ اظهار داشت: در فرصت بدست آمده از تعطیلی حج جلسات این کارگروه ها تشکیل و نتیجه آن به شورای برنامه ریزی اعلام گردید.
وی ادامه داد: حفظ روحیه شاداب در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری و مهیا شدن برای حج آینده در کنار توجه به نیرو وتامین بودجه مجموعه حج و زیارت در اولویت برنامه ها قرار دارد.
حجت الاسلام والمسلمین نواب ـ نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت ـ هم برنامه ریزی دقیق برای دوران بعد از تعطیلی حج را ضروری دانست و اظهار داشت: با عنایت به شرایط کنونی برنامه مناسبی برای سازمان حج و بعثه تدوین شود و به نحوی که ضمن صرفه جویی، نیروی انسانی احساس نگرانی نکند.
او ضرورت توجه به نکات مشترک میان سازمان حج و بعثه در روند بازبینی در فرآیندهای اجرایی و فرهنگی حج را خاطرنشان کرد و اضافه کرد: استفاده از تجربیات و ظرفیت های یکدیگر و همفکری و هم اندیشی در این راه ضروریست.
نواب خواهان هدف گذاری در روند اصلاح فرآیندها و روش ها شد و اظهار داشت: 26 مبحث عرضه شده باید دسته بندی شود و مواردی که احیانا همپوشانی دارد تجمیع شود و به استفاده از تجربیات خوب کشورهای دیگر هم توجه گردد.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه زائرانی که ثبت نام کرده اند در محافل مختلف با رفتن به مسؤولان حوزه حج و زیارت از برگزاری حج تمتع آینده و سفر زیارتی عمره سوال می کنند، اظهار نمود: این واکنش نشان داده است که مردم نسبت به واجب الهی حج حساسیت دارند و علاقمنداند که این تکلیف شرعی و الهی خویش را که سالها چشم انتظار آن بوده اند انجام دهند.
وی با اشاره به اهمیت حج در نزد مردم، بیان نمود: زائرین از لغو حج برای حجاج خارجی گله مند و پیگیر هستند که سال آینده به سرزمین وحی مشرف شوند.
نماینده ولی فقیه با ذکر روایاتی از امیرالمومنین و امام صادق (ع) درباره حج، اظهار داشت: اساس تاسیس خانه کعبه برای " قِیاماً لِلنَّاس " سامان بخشی و قوام جامعه و مردم است و در روایات مختلف بر ضرورت تعطیل نشدن حج تصریح شده است.
منبع:

1399/04/30
15:23:10
5.0 / 5
2524
تگهای خبر: تعطیلات , ثبت , زیارت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر