معاون میراث فرهنگی مازندران :

تاسیسات گردشگری فعالیتشان را داوطلبانه تعطیل كنند

تاسیسات گردشگری فعالیتشان را داوطلبانه تعطیل كنند

معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خواهان تعطیلی داوطلبانه تاسیسات گردشگری استان شد و اظهار داشت: لازم است تاسیسات گردشگری فعالیتشان را داوطلبانه تعطیل كنند چون این كار به نفع این مجموعه ها و مسافران خواهد بود.


مهران حسنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: با توجه به این که هنوز تصمیمی برای تعطیلی تاسیسات گردشگری همچون مجموعه های اقامتی گرفته نشده است، ولی سفارش می نماییم متصدیان این اماکن با تعطیلی داوطلبانه به کنترل سرعت شیوع ویروس کرونا کمک کنند.
وی اظهار داشت: می دانیم که خسارات مالی تاسیسات گردشگری حالا از حد توان آنها خارج شده، ولی ادامه فعالیت این مجموعه ها با خطر جانی برای کارکنانشان هم راه است ضمن این که در صورت شناسایی هر تاسیسات و اقامتگاه گردشگری بعنوان محل انتشار ویروس کرونا، مجبور به پلمپ آن خواهیم بود.
معاون گردشگری میزان خسارت وارد شده به تاسیسات گردشگری مازندران بر اثر گرونا را حدود پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام نمود و اضافه کرد: البته در این شرایط خود تعطیلی برای گردشگری تصمیم سختی خواهد بود و ما هم اصلا مایل به خسارت بیشتر در بخش گردشگری و همین طور بیکاری کارکران این حوزه نیستیم، اما خود تعطیلی می تواند مجموعه های گردشگری را زودتر به شرایط عادی برساند.
وی همراهی مجموعه های رسمی گردشگری مازندران برای رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت ظرفیت ۵۰ درصدی را تابحال " بسیار عالی " توصیف کرد و اظهار داشت: نگرانی ما رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف مجموعه های گردشگری نیست، بلکه از ناحیه مسافرانی است که ممکنست کل فعالیت حوزه گردشگری را به خطر بیندازد.
حسنی با اعلان اینکه حدود ۱۶ هزار نفر به صورت مستقیم در تاسیسات رسمی گردشگری استان فعالیت می نمایند، اضافه کرد: نباید کاری نماییم که جان این افراد به خطر بیفتد، برای اینکه ویروس کرونا همانطور که متخصصین می گویند به سرعت در حال انتقال است.
استان مازندران بیش از چهار هزار تاسیسات گردشگری دارد که از شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه گذشته به مدت سه ماه در بهترین زمان درآمدی خود تعطیل بودند.
با وجود اینکه مازندران در خردادماه به آرامش نسبی در شیوع ویروس کرونا دست یافت، اما از حدود ۲ هفته پیش روند شیوع بیماری افزایشی شد و قسمتی از محدودیت ها و تعطیلی ها قبلی باردیگر به استان برگشت که همچون آن تعطیلی نماز جمعه برخی از شهرها بوده است.
براساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، الان حدود یکهزار و 80 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که دستکم چهار برابر ماه خرداد و اوایل ماه تیر است.
وزارت بهداشت هم روز گذشته وضعیت مازندران را به لحاظ شیوع ویروس کرونا قرمز اعلام نمود.


1399/04/29
23:33:32
5.0 / 5
2438
تگهای خبر: پزشك , شهر , صنایع دستی , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر