كاخ گلستان صاحب عكاس خانه می شود

كاخ گلستان صاحب عكاس خانه می شود

مدیرعامل شركت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و جهانگردی از برنامه ریزی ها جهت راه اندازی و بهره برداری از عكاسخانه مجموعه جهانی كاخ گلستان اطلاع داد.


خشایار نیکزادفر در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به اهمیت مجموعه جهانی کاخ گلستان، افزود: با عنایت به استقبال گردشگران و بازدیدکنندگان از ثبت خاطرات در هنگام بازدید از مجموعه جهانی کاخ گلستان، این شرکت در مزایده ای نسبت به انتخاب مجری به منظور راه اندازی عکاسخانه در این مجموعه اقدام نموده است.
او اضافه کرد: انتخاب مجری از راه مزایده به منظور راه اندازی و بهره برداری عکاسخانه واقع در بخش ضلع جنوب شرقی کاخ گلستان در مجاورت عمارت بادگیر انجام شده است، تا افراد واجد شرایط از این طریق بتوانند در این مزایده شرکت نمایند.
نیکزادفر با بیان این که این مزایده در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به شماره ۵۰۹۹۰۰۱۵۰۴۰۰۰۰۰۱ از ۱۷تا ۲۸ تیر قابل مشاهده می باشد، اضافه کرد: جزئیات کامل این مزایده در سایت این شرکت تشریح شده و علاقه مندان جهت شرکت در این مزایده می توانند با رفتن به سایت شرکت اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی درباره ورود این شرکت برای برگزاری این مزایده برای مجموعه جهانی کاخ گلستان اظهار داشت: این شرکت بر مبنای ابلاغ قانونی بازوی اجرایی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. بر مبنای تبصره ماده یک قانون سازمان میراث فرهنگی مورخ ۲۳ دیماه سال ۱۳۸۲ مجلس شورای اسلامی سازمان ایران گردی و جهانگردی از وزارت ارشاد منفک و به وزارت میراث فرهنگی ملحق شد و وظیفه حاکمیتی و امور اجرایی و تصدی گری این وزارتخانه را بر عهده گرفت.
وی اضافه کرد: پیش از این هم دردوره های قبل این مجموعه عکاس خانه هایی داشته اما روند ایجادعکاس خانه هیچ وقت قانونی و رسمی نبود ولی این دفعه از راه مزایده دولتی و رسمی بخش خصوصی منتخب انتخاب و آماده فعالیت در این مجموعه می شود.
نیکزاد در ادامه با بیان این که این شرکت در دیگر بخش های وزارت خانه هم فعالیت دارد، اظهار داشت: تا کنون شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی مبادرت به تعیین استانداردسازی برای هتل ها و دفاتر خدمات رسانی گردشگری و خانه های خانه مسافر انجام داده است.

مجموعه کاخ گلستان
مجموعه کاخ گلستان، یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و کهنترین بناهای پایتخت دویست ساله ایران است. سابقه تاریخی ارگ سلطنتی که محدوده مکانی تاریخی آنرا در شمال خیابان و میدان امام خمینی (سپه) در سمت غرب خیابان خیام، در شرق خیابان ناصرخسرو و در جنوب خیابان پانزده خرداد و میدان ارگ تشکیل می دهد، به روزگار صفویه باز می گردد.
در هفته پیش هم مدیر مجموعه کاخ گلستان به ایرنا خبر دادند دری از خیابان ناصر خسرو به این کاخ باز می شود و علاقمندان می توانند از ضلع شرقی این کاخ به این مجموعه جهانی ورود داشته باشند.
ورودی که منتقدان معتقد بودند نباید باز شود چونکه فضا و آمد و شد این خیابان به کارکرد فرهنگی کاخ گلستان نمی خورد اما مدیران کاخ و مسؤلان این کاخ نظر دیگری دارند آنها می گویند باز شدن این مسیر می تواند بخشی از مسیر گردشگری تاریخی را در تهران زنده کند.منبع:

1399/04/27
12:15:43
5.0 / 5
2540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر