اتاق مشترك شبكه گردشگری زاگرس نشینان ایجاد می شود

اتاق مشترك شبكه گردشگری زاگرس نشینان ایجاد می شود

به گزارش لذت سفر معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از ایجاد اتاق مشترك شبكه گردشگری زاگرس نشینان اطلاع داد و اظهار داشت: این اتاق مشترك میان شهرهای سنندج، كرمانشاه و همدان با هدف رونق گردشگری و صنعت گردشگری تشكیل خواهد شد.


سرکوت نجفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به برگزاری نشست توسعه رونق گردشگری منطقه زاگرس اشاره نمود و تصریح کرد: در این جلسه که چندی قبل در همدان برگزار شد، پیش نویس و مقدمات تفاهم نامه نهایی که در آینده نزدیک با حضور شهرداران این شهرها به منظور ایجاد کریدور گردشگری غرب کشور به امضا خواهد رسید، تهیه شد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج اضافه کرد: علاوه بر این مقرر شد در جهت ایجاد اتاق مشترک شبکه گردشگری زاگرس تفاهم نامه ای هم فی درخلال شهرهای سنندج، کرمانشاه و همدان با محوریت شهرداری ها جهت استفاده بهتر از ظرفیت های این مناطق و توسعه و رونق گردشگری منعقد شود.
نجفی خاطرنشان کرد: شهرهای سنندج، کرمانشاه و همدان هر یک در نوع خود دارای خصوصیت های تاریخی، فرهنگی و هنری بوده که می توانند بستری مناسب برای رونق گردشگری و صنعت گردشگری در منطقه باشند.
وی افزود: در حاشیه برگزاری این نشست، تفاهم نامه دیگری با محوریت اعزام همکاران شاغل در شهرداری بعنوان گردشگر، برای استفاده از امکانات مجتمع تفریحی، سیاحتی و توریستی دهکده فرهنگی گنجنامه با تخقیقات قابل توجه به امضا رسید.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج اظهار داشت: صنعت توریسم امروزه در دنیا بعنوان پرسودترین صنعت از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد و یکی از طریق های تقویت این صنعت دیپلماسی شهری و ارتباط همه جانبه شهرها جهت تقویت آن است.
نجفی تصریح کرد: در آینده نزدیک استان های دیگری همچون لرستان، قزوین و زنجان هم به طرح ایجاد اتاق مشترک شبکه گردشگری زاگرس نشینان اضافه خواهند شد.منبع:

1399/04/23
12:02:25
5.0 / 5
2618
تگهای خبر: تاریخی , توریست , شهر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر