معاون گردشگری كشور:

فعالان گردشگری فاقد كد كارگاهی از فردا برای تسهیلات ثبت نام كنند

فعالان گردشگری فاقد كد كارگاهی از فردا برای تسهیلات ثبت نام كنند

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گرشگری و صنایع دستی به پرداخت تسهیلات گردشگری ۱۲ درصدی اشاره نمود و اضافه كرد: ثبت نام راهنمایان، اقامتگاه های بوم گردی و هنرمندان صنایع دستی كه فاقد كد بیمه كارگاهی هستند برای دریافت این تسهیلات، از فردا شروع می شود و تا آخر تیرماه ادامه خواهدداشت.


ولی تیموری در ویدئوکنفرانس تحریک و مدیریت تقاضای سفرهای داخلی در دوران کرونا از راه تورهای آشناسازی به پرداخت تسهیلات گردشگری ۱۲ درصدی اشاره نمود و اضافه کرد: این تسهیلات به دو گروه تعلق می گیرد، گروه اول افرادی که دارای کد بیمه ای کارگاهی هستند و ثبت نام آنها از یک ماه گذشته شروع شده و تا ۲۰ تیرماه برای تکمیل ثبت نام در سامانه کارا فرصت دارند.
او با اشاره به اینکه شیوه نامه گروه دوم امروز به استان ها ابلاغ گردیده است، اضافه کرد: گروه دوم کسانی مانند راهنمایان، اقامتگاه های بوم گردی و هنرمندان صنایع دستی فاقد کدبیمه کارگاهی هستند. ثبت نام این افراد از فردا شروع می شود و تا آخر تیرماه ادامه خواهد داشت. ما درصدد هستیم که میزان تسهیلات را افزایش دهیم، فعالان حوزه گردشگری نگرانی از لحاظ مبلغ نداشته باشند.
تیموری در ادامه به رعایت پروتکل های بهداشتی در تورهای آشناسازی تصریح کرد و اظهار داشت: آن چیزی که ما بعنوان شیوه نامه سفر هوشمند و راهنمای سفر ابلاغ کردیم مبنا و مصوبه ستاد کروناست و از تمامی همکاران در استان ها خواستار اجرای آن هستیم.
او افزود: تهیه فیلم و کلیپ های کوتاه از عملکرد تاسیسات گردشگری و تورها و همینطور نشان دادن رعایت پروتکل های بهداشتی باید در دستور کار تمامی استان ها قرار بگیرد که مسافران برای سفری ایمن متقاعد و ترغیب شوند.
تیموری با بیان این مطلب که این فیلم ها را می توان در سطح ملی مورد استفاده قرار داد، اضافه کرد: باید نظارت کافی در رعایت پروتکل های بهداشتی در همه بخش ها شامل پایانه های مسافری، رستوران ها، موزه ها و اماکن گردشگری صورت گرفته و مستندسازی شود.
معاون گردشگری کشور به آغاز اجرای تورهای آشناسازی در بعضی استان ها اشاره نمود و اظهار داشت: برای برگزاری این تورها شیوه نامه ای را در تیرماه سال قبل ابلاغ کردیم و از تمامی استان ها می خواهیم که بر طبق این شیوه نامه عمل کنند.
او با اشاره به تاکید وزیر برای اجرای تورهای آشناسازی، اضافه کرد: تورهای آشناسازی بعنوان سرفصل سیاست های همه استان ها خواهد بود. از آنجائیکه در فرآیند معرفی و شناخت جاذبه های گردشگری کشور از یک سو گرفتار عقب افتادگی هستیم و از طرفی تصاویر غیرواقعی از کشور ما در جوامع بین المللی به صورت مستمر منتشر می شود، باید از هر فرصتی برای معرفی جاذبه های گردشگری کشور استفاده نماییم.
تیموری درباره هدف برگزاری این تورها بیان نمود: باید از مزایای برگزاری این تورها استفاده نماییم و از ترکیب حضور خبرنگاران، اینفلوئنسرها و افراد حرفه ای در حوزه گردشگری که تأثیر کلامی و حرفه ای دارند بیشترین جذب توریست را شاهد باشیم. همینطور باید مسیر و برنامه ریزی مشخصی برای حضور این افراد در نظر گرفته شود که تهیه و انتشار فیلم ها از اماکنی باشد که ما قصد معرفی آنها را داریم.
معاون گردشگری کشور خاطرنشان کرد: تور آشناسازی تعریفی مشخص دارد که باید منجر به سفر و جذب گردشگر شود، در صورتیکه این اتفاق آنچنان که باید انجام نگیرد ما در رسیدن به هدفمان موفق نبوده ایم.
او افزود: در جهت اجرای تورهای آشناسازی باید افراد وارد شده به استان شناسایی شوند که از کدام استان ها هستند و بر این اساس برای جذب توریست بیشتر از این مقاصد برنامه ریزی صورت گیرد.
تیموری با تاکید بر اینکه برگزاری تورها باید در تعداد کم سامان دهی شود، اضافه کرد: با وزارت امور خارجه برای اجرای تورهای آشناسازی ورودی و معرفی جاذبه های گردشگری کشور صحبت هایی داشته ایم که اجرای آن می تواند موثر باشد.
معاون گردشگری کشور در ادامه به استفاده از لوگوی ملی گردشگری در اقلام تبلیغاتی تصریح کرد و اظهار داشت: هم اکنون صنعت توریسم کشور از نظر هویت بصری دارای نشانی است که همگی باید از آن محافظت نماییم و تمامی تلاشمان را برای معرفی آن به کار بگیریم.
او در ادامه به تصویب شعار گردشگری اشاره نمود و اضافه کرد: ما با نظرسنجی عمومی از ۱۸۰۰ نفر نخبه پنج شعار را که بیشترین رای را آوردند، انتخاب کردیم و خدمت وزیر و شورای راهبردی عرضه دادیم که نهایتا شعار نهایی تصویب گردید. تمامی استان ها در اقلام تبلیغاتی و فضای مجازی باید از این شعار و نشان استفاده کنند.
کرونا فرصتی برای کارهای ناکرده
به گزارش خبرنگار میراث آریا، در ادامه این ویدئوکنفرانس محمد قاسمی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری و مدیران کل استانی اظهار نمود: برپایه اعلام سازمان جهانی جهان گردی کرونا فرصتی برای کارهای ناکرده است. انتشار کرونا فرصتی جهت استفاده از پتانسیل های فضای مجازی و آموزش مجازی ایجاد کرد که پیش از این مغفول مانده بود.
او افزود: درست است که انتشار کرونا صدمه های زیادی به کسب و کارهای گردشگری وارد کرد اما این فراغت می تواند فرصتی برای دورخیز باشد. می توان از این فرصت جهت استفاده هر چه بیشتر از فضای مجازی بهره برد.
قاسمی درباره اجرای تورهای آشناسازی به رعایت چند نکته از جانب استان ها اشاره نمود و اظهار داشت: این تورها ویترین اعتمادسازی ما خواهند بود و پروتکل های بهداشتی باید از آغاز تا آخر اجرای تورها رعایت شوند. در انتخاب نفرات باید دقت کافی صورت گیرد که افراد دغدغه مند در حوزه گردشگری شناسایی و شرکت داده شوند. همینطور تعداد نفرات باید به ۱۰ نفر تقلیل پیدا کند که شاهد تبعات منفی در این حوزه نباشیم.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با تاکید بر نشان دادن ضوابط بهداشتی در کلیپ های تهیه شده، اضافه کرد: انتخاب مسیرهای مناسب و جاذب توریست همینطور تهیه کلیپ از رعایت پروتکل های بهداشتی مواردی هستند که باید مورد توجه مجریان قرار گیرد. این کلیپ ها در فضای مجازی و در سطح بین الملل منتشر خواهد شد.
او در انتها اظهار نمود: کیفیت برگزاری تورهای آشناسازی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و برای استان ها امتیازی بر مبنای نوع برگزاری در نظر گرفته خواهد شد.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا با همه گیر شدن کرونا از سال قبل دولت بسته حمایتی را از تاسیسات گردشگری در نظر گرفت در این راستا در فروردین ماه گذشته ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی بسته پشتیبانی از صنعت توریسم را بعد از پیگیری های این وزارتخانه اعلام نمود و اضافه کرد: دولت با هدف حفظ اشتغال نیروی انسانی شاغل در حوزه گردشگری با این بسته حمایتی برای فعالان و واحدهای گردشگری موافقت کرده است.
وی با تشریح جزئیات این بسته حمایتی اظهار داشت: امهال سه ماهه مالیات شامل مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده، تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات بانکی، امهال پرداخت ۲۳ درصد حق بیمه کارفرمایی کارکنان شاغل در واحدهای گردشگری، تعویق پرداخت قبوض حامل های انرژی شامل آب، برق و گاز به مدت سه ماه و بعد از آن به صورت اقساطی، امکان استفاده از اوراق سرمایه در گردش طرح گام (گواهی اعتبار مولد) و امکان استفاده از تسهیلات بانکی با نرخ ۱۲ درصد همچون موارد این بسته حمایتی است.
همچنین بر مبنای اعلام معاون گردشگری، تمدید دوره امهال سه ماهه موارد فوق به شش ماه هم در دست پیگیری است.
منبع:

1399/04/17
14:07:45
5.0 / 5
2813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر