سازگاری گردشگری مازندران با كرونا

سازگاری گردشگری مازندران با كرونا

لذت سفر: كرونا هرچند كه طی چهار ماه اخیر نتایج منفی بسیار زیادی برای صنعت گردشگری و شاخه های وابسته به آن داشت و این روزها نیز محدودیت های زیادی را ایجاد كرده، اما صنعت گردشگری در مازندران با وجود همه این مشكلات فعالیت خودرا آغاز نموده و برای جلب اعتماد گردشگران نیز با ساختار و ضوابطی جدید به استقبال مسافران می رود.


فم تور یا فم تریپ؛ هدف اصلی آشناسازی یک گروه اثرگذار بر جامعه با فرصت های گردشگری در یک منطقه برای تبلیغ آن فرصت هاست. کاری که اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران روز پنجشنبه پنجم تیر برای برخی از خبرنگاران انجام داد تا با فعالیت تأسیسات گردشگری مازندران در دوران شیوع ویروس کرونا آشنا گردند و آنرا اطلاع رسانی کنند.
در این گزارش مقرر است قسمتی از مشاهدات این سفر ۱۹ ساعته از هشت زیرساخت در رابطه با گردشگری را مرور نماییم. سفری یک روزه به چند مکان گردشگری، میراثی و صنایع دستی در مازندران که هم ما را با ساختار جدید گردشگری پساکرونایی آشنا می کند، هم با ظرفیت های مهم و مشکلات و موانع پیش روی گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی در مازندران و هم با ایده ها و فرصت هایی که توسط بخش خصوصی در حال اجرا هستند و به حمایت نیاز دارند.
آشناسازی، فرهنگسازی، اعتمادسازی
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران بعد از شروع به کار زیرساخت ها و تأسیسات اقامتی و پذیرایی در مازندران که به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند، تصمیم گرفت تا برای اطلاع رسانی از پروتکل های بهداشتی که در این واحدهای اقامتی رعایت می شود، برخی از خبرنگاران رسانه های مختلف را به یک بازدید رسانه ای از چند مکان گردشگری، میراثی و کارگاهی ببرد.
اتوبوس حدود ساعت ۶ و نیم بامداد حرکت می کند. نخستین مقصد، اقامتگاه بومگردی «خان سِره» در شیرگاه است. «خان سِرِه» یعنی خانه‌ی خان. مقرر است صبحانه را هم در همین اقامتگاه بومگردی بخوریم. «محسن اکبرپور» مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برنامه ریزی این فم تور را به عهده دارد. می گوید: می خواهیم با کمک رسانه ها برای مسافران و گردشگران این اعتماد را ایجاد نماییم که در زیرساخت های گردشگری مازندران وضعیت بهداشتی مناسب می باشد. مردم هنوز اعتماد ندارند و می ترسند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/04/08
23:34:16
5.0 / 5
3144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر