تلاش ازبكستان برای جذب توریست خارجی در اوج كرونا

تلاش ازبكستان برای جذب توریست خارجی در اوج كرونا

به گزارش لذت سفر رئیس جمهور ازبكستان، شوكت میرضیایف، امروز سندی را با هدف انجام «اقدامات تكمیلی برای توسعه بخش گردشگری با رعایت دقیق الزامات ایمنی، بهداشتی و اپیدمیولوژیك پیشرفتهˮ امضا كرد كه بر اساس آن توریستهای خارجی در این كشور در صورت مبتلا شدن به ویروس كرونا غرامت ۳ هزار دلاری دریافت می كنند.


به گزارش خبرگزاری مدیا ترکمن ترکمنستان، هدف از تدوین این سند دولتی نظام ایمنی بهداشتی و اپیدمیولوژیکی ازبکستان تحت عنوان «ازبکستان و تضمین سفری امن -Uzbekistan. Safe travel guaranteed» تشویق توریستهای خارجی برای بازدید از ازبکستان و اطمینان از رعایت پروتکل های ایمنی و بهداشتی در شرایط شیوع کرونا است.
یعنی درواقع هدف از اجرای این سیستم این است که اگر یک توریست خارجی در اثر مبتلا شدن به ویروس کرونا در ازبکستان بیمار شد، ۳ هزار دلار غرامت دریافت می کند.
لازم به ذکر است این شیوه در خیلی از کشورهای جهان به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.
براساس این سند، بودجه پرداخت بیمه به توریستهای خارجی هم توسط نهادی به نام بنیاد جهانگردی امن که در همین رابطه بوجود آمده تأمین می شود.
این صندوق به نوبه خود، از وجوه صندوق مبارزه با بحران با سرمایه حدود ۲ میلیون دلار آمریکا و همینطور هزینه صدور گواهینامه از جانب آژانس های گردشگری، هتل ها و سایر نهادهایی تشکیل می شود که در صنعت توریسم ازبکستان مشغول به فعالیت هستند.
در واقع این گواهینامه مجوز کار در زمینه گردشگری در این کشور آسیای مرکزی بشمار می رود.
براساس آخرین آمار رسمی در ازبکستان ۶ هزار و ۱۵۳ نفر قطعا به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان ۱۹ نفر جان خویش را از دست داده اند.


1399/04/04
22:26:47
5.0 / 5
2531
تگهای خبر: توریست , سفر , گردشگری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر