هنر پارسی از دریچه نگاه رسانه انگلیسی

هنر پارسی از دریچه نگاه رسانه انگلیسی

روزنامه بریتانیایی گاردین با انتشار مجموعه تصاویری از اماكن مذهبی تاریخی ایران، به زیبایی های خیره كننده و معماری این بناها پرداخته است.


انتشار تصاویری از معماری بناهای مذهبی تاریخی ایران در واقع قبل از پخش گزارش کانال ۴ بی بی سی با عنوان هنر پارسی صورت گرفته است، گزارشی که «سمیره احمد» خبرنگار انگلیسی در مسافرت ۶ هفته ای خود به ایران در سال گذشته، به ۲۲ مکان تاریخی ایران که در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند، رفته و مجموعه هنر پارسی، دستاورد همین سفر ۶ هفته ای این خبرنگار انگلیسی است.
وی بازدید از مکان های تاریخی کمتر دیده شده ایرانی، داستان فرهنگ و تاریخ مردمانی را می گوید که در عین پیچیدگی بسیار دلنشین هستند.

«حمید بعیدی نژاد» سفیر ایران در لندن هم با انتشار توئیتی، از گزارش تصویری روزنامه گاردین با آغاز پخش گزارش بی بی سی اطلاع داده است.
«کریستوفر ویلتون استیر» عکاس مستقر در لندن، با انتشار مجموعه تصاویری از بناهای مذهبی تاریخی ایران همچون حرم حضرت معصومه(س)، نگاهی به بناهای مذهبی تاریخی خیره کننده ایران انداخته و آنها را در چارچوب مجموعه عکس در اختیار روزنامه گاردین قرار داده است.
از نگاه "ویلتون استیر" عکاس بریتانیایی که مجموعه عکس وی در روزنامه گاردین انتشار یافته، سقف مساجد و اماکن مذهبی بیشتر از دیگر قسمت های بنا مورد توجه قرار گرفته است؛ سقف هایی مزین با هنر کاشی کاری اسلامی و معماری منحصر به فرد که از جاذبه های توریستی توریستهای خارجی و داخلی است.
2023منبع:

1399/03/30
13:01:36
5.0 / 5
3051
تگهای خبر: تاریخی , توریست , ثبت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر