به جز آب درمانی ها؛

تمام مراكز گردشگری بازگشایی شد

تمام مراكز گردشگری بازگشایی شد

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری كشور از ثبت حدود ۴میلیون و ۲۰۰هزار نفر شب اقامت از ۱ تا ۱۶ اطلاع داد و اظهار داشت: تمام مراكز گردشگری به جز آب درمانی ها بازگشایی شد.بر اساس اعلام میراث آریا، ولی تیموری ، با اشاره به فعالیت تاسیسات گردشگری در بعضی از استان ها با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی، اضافه کرد: از ۱ تا۱۶ خردادماه ۳میلیون و ۳۰۳هزار و ۶۴۸ تردد ثبت و ۴میلیون و ۱۷۹هزار و ۳۱۸ نفر شب اقامت ثبت شده است.

او افزود: در همین مدت در مجموع ۳۱ استان کشور، ۴۲۹هزار و ۳۲۱ سفر ثبت شده است.

تیموری اظهار داشت: به غیر از آب درمانی ها، همه تاسیات گردشگری بازگشایی شده اند.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: همینطور آژانس های گردشگری از امروز فعالیت خویش را آغاز کردند.

او به بازدیدهای انجام شده از تاسیسات گردشگری هم اشاره نمود و اظهار داشت: به منظور اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی، از ۱ تا ۱۶ خرداد در مجموع ۲۶هزار و ۲۱۳ بازدید از تاسیسات گردشگری انجام شده است.

آخرین اخبار کرونا در ایران

تاسیسات گردشگری بعضی از استان ها به علت انتشار کرونا از اسفندماه سال قبل تعطیل اعلام گردید. بر مبنای اعلام مسؤلان گردشگری کشور ضریب اشغال هتل ها و دیگر مراکز گردشگری زیر ۵ درصد بوده است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تابحال ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ نفر به صورت قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۲۸۱ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز گذشته درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر روز ۱۸خرداد طبق گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی دو هزار و ۳۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۶۴۸ مورد بستری و ۱۹۱۶ نفرموارد سرپایی یا در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ نفر رسید.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۷۲ بیمار دیگر مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان باختند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تابحال ۸۲۸۱ نفر جان خویش را از دست داده اند.

جهانپور بیان نمود: بر طبق این گزارش ها تابحال ۱۳۴ هزار و ۳۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. ۲۵۹۶ نفر از این بیماران هم در وضعیت شدید این بیماری و به شکلی بحرانی تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.

وی اظهار داشت: با انجام حدود ۲۵ هزار تست تشخیصی که یک رکورد جدید است تا کنون یک میلیون و ۸۴ هزار و ۸۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.


1399/03/23
15:22:04
5.0 / 5
3194
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , پزشك , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر