بسته گردشگری سلامت اردبیل ویژه قفقاز و كشورهای عربی تدوین می شود

بسته گردشگری سلامت اردبیل ویژه قفقاز و كشورهای عربی تدوین می شود

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار داشت: بر مبنای هدف گذاری های انجام شده بسته گردشگری سلامت استان با هدف جذب گردشگران كشورهای عربی و منطقه قفقاز تدوین می شود.


صغری فرشی روز دوشنبه در نشست با رئیس و اعضای هیات رییسه نظام پزشکی اردبیل بر توسعه گردشگری سلامت تصریح کرد و اضافه کرد: هم اکنون ۱۰ دفتر دارای مجوز گردشگری سلامت استان راه اندازی شده و پرونده پنج مورد هم برای مبادرت به صدور مجوز گردشگری سلامت تکمیل شده است.
او اظهارداشت: گردشگری سلامت ۲ حوزه درمان و تندرستی را شامل می شود و وجود پزشکان حاذق، طبیعت چهارفصل و خدمات ارزان سبب شده که استان اردبیل بعنوان یکی از قطب های مهم گردشگری سلامت محسوب شود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به مرزی بودن استان اردبیل بیان نمود: مرز بیله سوار مغان بعنوان دروازه قفقاز با تردد سالانه یک میلیون و ۵۴۰ هزار مسافر امتیازی مهم در حوزه گردشگری سلامت استان به حساب می آید.
فرشی با تاکید بر هماهنگی و هم اندیشی در جهت رونق گردشگری سلامت اظهار داشت: در کنار گردشگران سلامت خارجی به گردشگران سلامت داخلی هم با عنایت به این که پیشبینی می شود در دوران پساکرونا گردشگری داخلی رونق بیشتری داشته باشد باید توجه ویژه کرد.
او با اشاره به برنامه های همکاری برای رونق گردشگری سلامت خاطرنشان کرد: این برنامه ها در ۳ حوزه تبلیغات و بازاریابی، آموزش و نظارت مشارکت لازم با حوزه درمان استان انجام می شود که در بخش آموزش، آموزش های عمومی گردشگری برای ذینفعان و فعالان حوزه گردشگری سلامت از راه اداره کل و با مشارکت حوزه درمان اجرا و به این منظور از ظرفیت نگارخانه شاه اسماعیل صفوی و کارشناسان زبده گردشگری بهره مند خواهیم شد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اضافه کرد: در حوزه تبلیغات و بازاریابی، مشارکت حوزه درمان استان برای برگزاری تورهای اینفو بین المللی و ملی و حضور فعال این حوزه در نمایشگاه ها مورد انتظار است.
او از برنامه ریزی برای نظارت بر بحث ترنسفر و کیفیت خدمات درمانی به صورت مشارکتی با حوزه درمان اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به هدف گذاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو مقرر شد جهت استفاده از ظرفیت کشورهای عضو در حوزه گردشگران ورودی سلامت برنامه ریزی شود.
فرشی آموزش راهنمایان تخصصی گردشگری سلامت از بین راهنمایان دارای مجوز رسمی را ضروری دانست و بیان نمود: پیگیری مسائل مربوط به پزشکی آبدرمانی از دیگر موارد مد نظر است که در این راستا ۹ پزشک آبدرمانی در ترکیه دوره نظریه دیده و از تیرماه پیگیری می شود تا دوره های عملی برای این پزشکان برگزار و فعالیت خویش را در آبدرمانی های منتخب استان برای توسعه گردشگری سلامت آغاز کنند.
وی اقدام برای ایجاد زیرساخت ها و تعریف فرصت های سرمایه گذاری برای حوزه تندرستی و درمان در استان را از برنامه های پیشرو با مشارکت حوزه درمان برشمرد و اضافه کرد: با عنایت به چهار فصل بودن و قابلیت های اقلیمی و جغرافیایی و آب و هوایی استان اردبیل درصدد تعریف فرصت های سرمایه گذاری برای گردشگری سلامت در بخش تندرستی هستیم و در این حوزه گام های موثر و مشارکتی برداشته خواهد شد.1399/03/21
11:56:02
5.0 / 5
2824
تگهای خبر: آموزش , پایتخت , پزشك , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر