طرح ساماندهی دریای مازندران 15 خرداد آغاز می شود

طرح ساماندهی دریای مازندران 15 خرداد آغاز می شود

به گزارش لذت سفر جانشین ستاد ساماندهی طرح دریا در مازندران اظهار داشت كه این طرح سال جاری به علت شیوع كرونا تابحال اجرایی نشده ولی برنامه این است كه از ۱۵ خرداد ماه جاری اجرا شود.


حسین حسن نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: بر مبنای برنامه ریزی طرح ساماندهی دریا در حدود ۹۰ نقطه از ساحل خزر در حوزه استحفاظی استان مازندران با حضور نجاتگران اجرایی می شود.
وی با تاکید بر این که طرح دریا سال جاری طبق پروتکل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرا می شود، اظهار داشت که آماده نشدن پروتکل و شیوع کرونا سبب تاخیر ۱۵ روزه شروع طرح ساماندهی دریا نسبت به سال های گذشته شده است.
طرح دریا همه ساله از ماه خرداد در حدود ۴۰۰ کیلومتر از سواحل خزری مازندران به اجرا گذاشته می شود. برنامه ریزی و نظارت بر این طرح با دستگاه های مختلف دولتی و عمومی شامل هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، فرمانداری ها و دیگر دستگاه های مرتبط می باشد.
طرح ساماندهی دریا از سال ۹۲ با هدف کاهش مرگ و میر هنگام شنا در دریای خزر در مازندران به اجرا گذاشته شد و توانست در همان سال نخست آمار حدود ۲۰۰ نفر غرق شده هنگام شنا در تابستان سال ۹۱ را تا ۵۰ درصد بکاهد. آمار قربانیان دریا تابستان سال ۹۸ هم به ۳۱ نفر رسید.
شناسایی نقاط کور و حادثه خیز، نصب تابلوهای شنا ممنوع، افزایش تعداد ناجیان غریق، استقرار ماموران انتظامی در مناطق خطرساز، افزایش ساعات فعال ماندن طرح در شب و ساماندهی شناگاه های خصوصی در کنار فعال نگه داشتن طرح در ماه مبارک رمضان در سال های گذشته مهم ترین عواملی بود که به کاهش آمار قربانیان کمک کرد.
مازندران ۳۷۰ کیلومتر از ساحل دریای خزر را در اختیار دارد و بر مبنای اعلام استانداری سال گذشته هنگام اجرای طرح دریا ۳۷۰ نقطه حادثه خیر در این محدوده شناسایی و برای پیشگیری از شنا با تابلوی ' شنا ممنوع ' و گماشتن ماموران انتظامی و ناجیان غریق نشانه گذاری شد.1399/03/15
23:29:06
5.0 / 5
2853
تگهای خبر: آموزش , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر