رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی مطرح كرد:

بازگردانده نشدن وجه بخشی از مسافرانی كه كرونا سفرشان را لغو نمود

بازگردانده نشدن وجه بخشی از مسافرانی كه كرونا سفرشان را لغو نمود

به گزارش لذت سفر رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران اظهار داشت: همچنان و چهار ماه پس از آغاز همه گیری كرونا در كشور، ۳۰ درصد از مسافرانی كه به علت شیوع بیماری سفرشان لغو شده بود، نتوانسته اند پولشان را پس بگیرند.


حرمت الله رفیعی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان این خبر اظهار داشت: از ابتدا تقاضای ایجاد شعبه دادگاهی از جانب قوه قضاییه برای حل این اختلاف ها را داشتیم ولی هنوز محقق نشده است.
وی اضافه کرد: هرروز با شکایت های در خصوص عدم استرداد پول مسافران مواجه هستیم؛ بعضی از مدیران آژانس های مسافرتی مدعی هستند که وجوه دریافتی را به هتل های خارجی و یا ایرلاین پرداخت کردند که ما به علل حقوقی امکان ورود به مسئله و آگاهی از درستی و یا نادرستی آنرا نداریم. این در حوزه اختیارات قوه قضاییه است.
رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافری اضافه کرد: همچنان خیلی از مردم نتوانستند مطالباتشان را پس بگیرند و سیستم حقوقی باید به کمک بیاید.
رفیعی پیگیری نکردن این شکایت ها را جفا در حق مردم دانست و اظهار داشت: به جای آن که متولیان، ناظران و مسؤلان از آژانس ها و شرکت های هواپیمایی بخواهند بدهی مردم را بدهند و نسبت به بدتعهدی ها معترض شوند، ما در بخش خصوصی از آنها می خواهیم به این قضیه وارد شوند و پیگیر تسویه حساب بدهکارانِ مردم باشند.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص این که این بدهی ها بیشتر متعلق به شرکت های هواپیمایی است یا هتل ها، اظهار داشت: بیشتر این بدهی ها به شرکت های هواپیمایی و بخصوص چند شرکت بزرگ داخلی مربوط می شود.
اوایل اسفند سال قبل و به دنبال دستور وزیر راه و شهرسازی قرار شد مردم بتوانند بدون نگرانی از جریمه، سفر و بلیت قطار و هواپیمای خویش را لغو کنند و از طرفی هم در همان روزها خیلی از پروازهای خارجی به خاطر شیوع کرونا لغو شد.
وزیر راه و شهرسازی با صدور ابلاغیه ای اعلام نموده بود که اگر مسافران از ترس مبتلا شدن به ویروس کرونا، بلیت قطار یا هواپیما را لغو کنند، شرکت های ریلی و هواپیمایی حق دریافت خسارت کنسلی ندارند.
در حالی که محمد اسلامی گفته بود به دستگاه های متولی راه آهن و هواپیمایی ابلاغ گردیده است تا برای بازگرداندن هزینه بلیت مردم، هزینه ای بابت لغو دریافت نشود، هنوز بعضی از شرکت های هواپیمایی هزینه بلیت های لغو شده را مسترد نکرده اند.


1399/03/12
22:33:31
5.0 / 5
2739
تگهای خبر: سفر , شركت , شهر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر