رییس جامعه هتلداران تاكید كرد

گران فروشی هتل ها ممنوع!

گران فروشی هتل ها ممنوع!

به گزارش لذت سفر رئیس جامعه هتلداران ایران تصریح كرد: افزایش قیمت در هتل ها همزمان با بازگشایی ها تخلف است.


جمشید حمزه زاده با بیان این که هتل ها در بیشتر استان ها با ۵۰ درصد ظرفیت، فعالیت خویش را از سر گرفته اند، درباره احتمال افزایش نرخ ها به انگیزه جبران خسارت دوران تعطیلی به دلیل شیوع کرونا و یا پوشش هزینه های ظرفیت خالی، به ایسنا اظهار داشت: نرخ هتل ها مهرماه ۹۸ تعیین شده است و تا مهر ۹۹ اعتبار دارد و قرار نیست به بهانه هایی همچون بازگشایی، جبران خسارت، استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت، یا خالی ماندن اتاق ها، نرخ ها افزایش یابد.
او خاطرنشان کرد: نرخ هتل ها طبق ضوابط موجود و با هماهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مهرماه هر سال تعیین می شود و تا مهرماه سال آینده اعتبار دارد.
حمزه زاده همینطور درباره چگونگی جلب اعتماد مسافران از جانب هتل ها با عنایت به نگرانی هایی که نسبت به انتقال ویروس کرونا در این اماکن وجود دارد، توضیح داد: هتل ها تلاش می کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کند و علاوه بر آن یک سری قواعد تعیین شده تا مسافر امنیت خاطر داشته باشد، وقتی میهمان در این فضا قرار گیرد و از نزدیک مشاهده کند مسائل بهداشتی در نظافت اتاق ها، سرو غذا و تب سنجی ها رعایت می شود به سایرین انتقال می دهد و این بهترین روش برای جلب اعتماد است. همه هتل های دنیا در وضعیت موجود از این قاعده پیروی می کنند.
او درباره نحوه نظارت بر هتل ها هم اظهار داشت: بیشتر نظارت ها از سوی جامعه هتلداران انجام می شود. برای بازگشایی هم نماینده گردشگری، بهداشت و اماکن بازرسی میدانی انجام داده اند و کد بهداشتی برای هتل ها صادر گردیده است. سوای این نظارت ها، هتل ها خود متعهد به رعایت اصول بهداشتی هستند تا اعتماد میهمان سلب نشود.
رئیس هیات مدیره جامعه هتلداران ایران با اشاره به وضعیت اقامت مسافران در تعطیلات عید فطر، اظهار داشت: حدودا هتل ها خالی بودند، البته وضع در مازندران و کیش به نسبت سایرین بهتر بود. اما در مناطق قرمز مثل خوزستان، هتل ها کاملا خالی و بدون مسافر بودند.
حمزه زاده با وجود خالی ماندن بیشتر هتل ها در تعطیلات گذشته، باور دارد وضعیت تغییر خواهد نمود و سفرها و مصرف کنندگان هتل ها باردیگر بیشتر خواهند شد.
رئیس جامعه هتلداران استان مازندران که با حجم زیادی از مسافران در تعطیلات عید فطر مواجه گردید، هم اظهار داشته بود: با وجود ممنوعیت برگزاری چادرهای مسافرتی و فعالیت خانه های شخصی اما بیشتر مردم به اقامت در چادر مسافرتی و ویلاهای اجاره ای گرایش داشتند و تنها حدود ۲۰ درصد از مسافرانی که به این استان سفر کردند در هتل اقامت داشتند.1399/03/07
19:31:29
5.0 / 5
3028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر