رئیس جامعه هتلداران مطرح كرد؛

4500 میلیارد تومان خسارت ناشی از تعطیلی

4500 میلیارد تومان خسارت ناشی از تعطیلی

به گزارش لذت سفر جمشید حمزه زاده با اشاره به بازگشایی تدریجی ۵۰ درصد هتلهای كشور از اوایل هفته برای مسافرتهای كاری اظهار داشت: چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از تعطیلی هتل ها در سه ماهه اخیر بوده است.جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور درباره بازگشایی تدریجی هتل ها به خبرنگار مهر اظهار داشت: در اینباره اعلام رسمی نکرده ایم ولی هتل های هر استانی به تناسب وضعیت خود و با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا در آن استان، مبادرت به بازگشایی هتل ها می کنند. برخی این هماهنگی ها را انجام داده اند و برخی هم در حال مذاکره هستند. معمولاً در استان هایی که وضعیت سفید دارند، این هتل ها با هماهنگی، باز شده اند. این بازگشایی مربوط به همه هتل ها می شود نه درجه خاصی از آنها. بازگشایی بعضی از هتل ها توجیه اقتصادی ندارند، ازاین رو فعلاً باز نمی شوند.
حمزه زاده با اشاره به اینکه حالا حدود ۵۰ درصد هتل های کشور باز شده اند، اظهار داشت: از آنجائیکه مسافرت های کاری شروع شده، اگر هتل ها باز نشوند، امکان دارد مردم به سمت مراکز غیرمجاز بروند، در چنین شرایطی تبعات آن بیشتر خواهد بود. در خیلی از هتل ها حالا کارشناسان مستقر هستند ازاین رو باید به این مورد هم توجه می شد.
رئیس جامعه هتلداران کشور درباره پروتکل بهداشتی وزارت میراث فرهنگی که بخشی از آن مربوط به بازگشایی هتل ها و رعایت موارد بهداشتی توسط مسافر و مدیران هتل می شود، توضیح داد: ما پروتکل معاونت گردشگری و وزارت بهداشت را در هتل ها اجرا می نماییم. اصولی را هم رعایت خواهیم کرد که جدا از این پروتکل ها هستند. بعنوان مثال، گفته ایم که اتاق هتل بعد از ۴۸ ساعت از استفاده مسافر ضدعفونی شده و خالی بماند. بعضی از هتل ها حتی ۷۲ ساعت را در نظر گرفته اند تا بین پذیرش مسافر فاصله ایجاد شود. مورد دیگر تاکید روی سلامت کارکنان بود؛ اینکه هر روز باید چک شوند یا سلامت آنها به خطر نیفتد. همینطور هر مسافری هنگام ورود از تونل تشخیص عبور کند یا اینکه با تب سنج، دمای بدن آنها چک شود.
رئیس جامعه هتلداران کشور همینطور درباره خسارت های ناشی از تعطیلی هتل ها اظهار داشت: از ۱۵ اسفند ماه تا کنون بسیاری از هتل ها تعطیل بودند. بعضی از هتل ها هم مانند هتل های جزیره کیش اعلام نموده اند که از اول خرداد ماه شروع به کار خواهند کرد. باآنکه حالا تعدادی پرواز برای کیشوندان برقرار شده ولی از ۲۵ اردیبهشت تعداد پروازها بیشتر می شود.
حمزه زاده اضافه کرد: با یک حساب تقریبی می توان اظهار داشت که هتل های کشور از ۱۵ اسفند تابحال یعنی طی سه ماه چیزی حدود چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت دیده اند. فروردین ماه پیک سفر بوده ولی آنها مسافر نگرفتند اردیبهشت ماه هم ضریب اشغال هتل ها کاهش پیدا کرد.
وی همینطور درباره تسهیلاتی که قرار بود دولت به بخش خصوصی بابت تعطیلی کسب و کارها بپردازد، اظهار داشت: از دولت خواسته بودیم که حداقل سهم بیمه کارفرما را از ما نگیرد ولی این اتفاق نیفتاد. از سوی دیگر، بابت پرداخت هزینه های حامل انرژی سه ماه فرصت خواسته بودیم ولی بعنوان مثال در شهر مشهد مجبور شده ایم این هزینه ها را هر چه سریع تر بپردازیم چون اخطار آمده هتل ها پلمب خواهند شد. باآنکه این امهال سه ماهه از جانب دولت بیان شده بود ولی وزارت نیرو به آن توجهی نکرد و الان خیلی از هتل ها این مشکل را دارند و به آنها اخطار رسمی داده شده که سریع تر این هزینه ها را بپردازند. وام ۱۲ درصدی اعلام شده را هم نمی گیریم چون کمکی به ما نخواهدکرد.

1399/02/23
23:22:25
5.0 / 5
3520
تگهای خبر: سفر , شهر , فرهنگی , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر