مدیركل میراث فرهنگی سمنان:

۵۰ اثر استان سمنان در انتظار ثبت آثار ملی است

۵۰ اثر استان سمنان در انتظار ثبت آثار ملی است

به گزارش لذت سفر مدیركل میراث فرهنگی سمنان با اشاره به اینكه ۵۰ اثر استان در انتظار ثبت آثار ملی است، اظهار داشت: تابحال تعداد ۸۴۵ آثار به ثبت ملی رسیده است.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، مهدی جمال بامداد سه شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی میراث فرهنگی سمنان، با اشاره به اینکه ۵۰ اثر استان در انتظار ثبت در لیست آثار ملی است، بیان نمود: اسناد و مدارک، پرونده های این آثار که در دفتر ثبت و حریم اداره کل تهیه و تدوین شده، بررسی و برخی از آثار استان واجد ارزش تاریخی شناخته شده است.
وی با اشاره به اینکه این آثار جهت بررسی و اعلام نظر به کمیته های تخصصی ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی ارسال شده اند، بیان نمود: از این تعداد پرونده، ۲۲ مورد ویژه اثر غیرمنقول است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان با اشاره به اینکه شش پرونده ارسالی برای ثبت در میراث فرهنگی ملی اثر منقول، هشت پرونده اثر طبیعی و ۱۴ پرونده اثر ناملموس هستند که امیدواریم به ثبت برسند.
جمال با اشاره به اینکه سمنان در زمره استان های مستعد در زمینه آثار ملی طبیعی و غیر طبیعی است، بیان نمود: تابحال تعداد ۸۴۵ آثر به ثبت ملی رسیده اند.

1399/02/16
13:46:05
5.0 / 5
3516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر