انگلیس صدور ویزا را برای اتباع ایرانی محدود كرد

انگلیس صدور ویزا را برای اتباع ایرانی محدود كرد

به گزارش لذت سفر سفارت انگلیس در تهران، شرایط صدور ویزا را برای اتباع ایرانی محدود كرد. آنچنان كه این سفارتخانه توضیح داده دلیل این «محدودیت مقطعی»، تعلیق پروازها با همه گیری ویروس كرونا است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، اتحادیه اروپا با همه گیری كووید ۱۹ و تبدیل این قاره به كانون جدید انتشار این ویروس، تصمیم به مسدود كردن مرزهای ۲۷ كشور عضو به روی اتباع غیراروپایی گرفته است. سوای این اقدام، برخی كشورها همچون ایتالیا، فرانسه، آلمان و سوئیس برای كنترل شیوع بیشتر ویروس كرونا، به حالت قرنطینه درآمده و رفت و آمدها را در درون مرزها محدود كرده اند.
انگلیس كه اخیرا از این اتحادیه خارج شده هنوز درباره محدودیت سفر اتباع خارجی به این كشور و یا قرنطینه كامل، تصمیم قطعی نگرفته است، با این وجود سفارت بریتانیا در تهران در نامه ای كه به دست آژانس های مسافرتی و هوایی هم رسیده، از اعمال محدودیت مقطعی در صدور ویزا برای اتباع ایرانی، اطلاع داده است.
در بیانیه این سفارتخانه آمده است: «تغییرات موقتی در امكانات عرضه روادید بریتانیا به ایرانی هایی كه از داخل این كشور اقدام می كنند، بوجود آمده است.
محدودیت های پروازی كه در اثر ویروس كووید ۱۹ در ایران ایجاد شده، بر نحوه عملكرد دفتر ویزا VAC تأثیر گذاشته است و بریتانیا امكان عرضه خدمات ویزایی به مراجعان ایرانی ساكن در داخل این كشور را ندارد.»
این سفارتخانه تاكید كرده است: «این تغییر موقتی است و به محض اینكه محدودیت های پروازی از میان برداشته شود انتظار می رود خدمات (ویزا) به حالت قبلی بازگردد.»
همینطور یادآوری كرده است: «این محدودیت بوجود آمده درباره خدمات ویزایی فقط شامل ایرانی هایی می شود كه از داخل این كشور اقدام می كنند و ایرانی هایی كه در خارج از كشور هستند طبق روال قبل برای ویزا می توانند اقدام نمایند.»1398/12/27
19:25:21
5.0 / 5
4040
تگهای خبر: خدمات , سفر , مسافر , ویزا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر