توسط صندوق احیا انجام می شود:

اعطای تسهیلات ۴ تا ۶ درصدی برای احیای بناهای تاریخی روستایی

اعطای تسهیلات ۴ تا ۶ درصدی برای احیای بناهای تاریخی روستایی

به گزارش لذت سفر معاون سرمایه گذاری صندوق احیا اظهار داشت: تسهیلات ۴ تا ۶ درصدی در مناطق روستایی و در مناطق شهری كمتر برخوردار تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ سود ۱۰ درصد به احیای بناهای تاریخی داده می شود.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، بهمن عسگری، اظهار داشت: یكی از سیاست های صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماكن تاریخی و فرهنگی این است كه از راه واگذاری بناهای تاریخی و فرهنگی به بخش خصوصی نقش به سزایی را در پویایی اقتصاد مقاومتی و درون زا داشته باشد با عنایت به این كه تعدادی قابل توجهی از بناهای تاریخی در اختیار صندوق است، می توانیم با واگذاری آن به افراد دارای صلاحیت اثر بخشی بیشتری داشته باشیم.
عسگری، در تشریح مراحل واگذاری بناهای تاریخی، افزود: در ابتدا بناهای تاریخی دارای مجوز واگذاری، از حیث فنی و حقوقی آماده واگذاری می شوند و اگر این بناها از نظر معارض یا مواردی نظیر سند مشكل داشته باشند، تا حل نشدن مشكل در مزایده قرار نخواهند گرفت.
وی در مورد شرایط سرمایه گذاری در بناهای تاریخی، خاطرنشان كرد: سرمایه گذاران ما نه تنها باید تمكن مالی داشته باشند بلكه باید توانمندی های لازم را در حوزه مرمتی هم داشته باشند. با تكمیل طرح توجیه اقتصادی بناها، طرح مرمت، هزینه ها و كاربری مختص به بنا مشخص می شود.
مدیر اقتصادی و امور بازرگانی صندوق احیا، افزود: مزایده های صندوق به صورت عمومی برگزار می گردد تا هر سرمایه گذار دارای صلاحیتی بتواند در آن شركت نماید.
وی با اشاره به اطلاع رسانی گسترده پیش و هنگام برگزاری مزایده های صندوق، اضافه كرد: صندوق احیا در آذر ماه ۳۳ بنا را در فرایند مزایده ها قرار داد كه با گذشت روند بازگشایی پاكت ها و تحویل بنا به نتایج خوبی در اینباره رسیدیم و الان هم ۵۰ بنا برای مزایده آماده شده است كه فعالیتهای نهایی آن در حال انجام بوده و در آینده ای نزدیك این بناها در فرایند مزایده قرار می گیرند.
عسگری بیان نمود: برای افزایش مشاركت بخش غیر دولتی مشوق هایی نظیر تسهیلات با نرخ ۴ تا ۶ درصد در مناطق روستایی و در مناطق شهری كمتر برخوردار تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ سود ۱۰ درصد و در مناطق برخوردار تسهیلات با نرخ سود ۱۴ درصد در نظر گرفته شده است.
وی در مورد شرایط اعطای تسهیلات یاد شده، خاطرنشان كرد: در جهت پشتیبانی از سرمایه گذارانی كه از منابع داخلی بانك ها بهره برده اند، در صورت بهره برداری از بنا یارانه تسهیلات بین ۴ تا ۸ درصد پرداخت می شود.منبع:

1398/12/01
13:17:08
5.0 / 5
4693
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر