نكوداشت مهدی محقق

نكوداشت مهدی محقق

به گزارش لذت سفر مراسم نكودداشت مهدی محقق برگزار می گردد.


به گزارش لذت سفر به نقل از روابط عمومی كمیسیون ملی یونسكو- ایران، این نكوداشت در جهت وظایف كمیسیون ملی یونسكو- ایران در بزرگداشت مروجان علم و فرهنگ و آموزش صورت می گیرد كه روز یكشنبه (۴ اسفندماه) از ساعت ۱۵ در تالار فردوسی دانشكده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می گردد.
بنا بر اعلام، محمدعلی موحد، محمدرضا شفیعی كدكنی، بهاءالدین خرمشاهی، اصغر دادبه، میرجلال الدین كزازی و مهدی ماحوزی در این مراسم حضور خواهند داشت.
در خبر برگزاری این مراسم آمده است: مهدی محقق متولد ۱۰ بهمن ۱۳۰۸ خورشیدی، بنیان گذار دایره المعارف تشیع و عضو سابق هیئت امنای بنیاد دایره المعارف اسلامی، نویسنده، علامه، ادیب، فقیه، مجتهد، نسخه پژوه و پژوهشگر تاریخ پزشكی اسلامی، مصحح و شارح كتاب های ادبی و فلسفی و فقهی و استاد دانشگاه تهران است كه جوایز و افتخارات خیلی از جمله درجه استاد ممتاز فلسفه اسلامی از جانب موسسه بین المللی اندیشه و تمدن اسلامی كوالالامپور مالزی در سال ۱۹۹۳، نشان درجه یك ادب فارسی در سال ۱۳۸۲ و جایزه بنیاد البرز بعنوان دانشمند برتر در سال ۱۳۹۳ را دریافت كرده است.
كمیسیون ملی یونسكو- ایران سال قبل با راه اندازی برنامه ای به نام «تماشای خورشید» ثابت قدمی و تلاش نام آوران حوزه فكر، قلم، اندیشه و هنر را گرامی می دارد.
در سال ۱۳۹۷ در اولین برنامه «تماشای خورشید» از محمدعلی موحد - مولوی پژوه - تجلیل و نشان عالی كمیسیون ملی یونسكو- ایران در دانشگاه تهران به این استاد اهدا شد. در تیر ۱۳۹۸ هم از یدالله كابلی خوانساری، پیشكسوت خط شكسته ایران از جانب كمیسیون ملی یونسكو در دومین مراسم «تماشای خورشید» در سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران تجلیل شد.
اسفند سال جاری هم در سومین مراسم «تماشای خورشید» با حضور دبیركل كمیسیون ملی یونسكو- ایران، حجت الله ایوبی از مهدی محقق تجلیل خواهد شد. همینطور در این رویداد از نشان عالی كمیسیون ملی یونسكو- ایران ویژه استاد محقق و تمبر یادمان نكوداشت هفت دهه خدمات فرهنگی و ادبی استاد رونمایی می شود.1398/11/26
15:16:37
5.0 / 5
4705
تگهای خبر: آموزش , پزشك , خدمات , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر