تعطیلات آخر هفته در تهران چه خبر است؟

تعطیلات آخر هفته در تهران چه خبر است؟

لذت سفر: نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران به همراه نمایشگاه صنایع دستی، تعطیلات اختتام این هفته در تهران برپا می شود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، ولی تیموری ـ معاون گردشگری ـ در نشست خبری این نمایشگاه ها كه با حضور مجریان آن، معاون صنایع دستی و دیگر مدیران معاونت گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز شنبه (۱۹ بهمن ماه) برگزار شد، نمایشگاه گردشگری امسال را استان محور دانست و اضافه كرد: حدود ۱۳ سالن به نمایشگاه امسال اختصاص داده شده كه ۹۸۵ شركت داخلی و حدود ۶۰ شركت به نمایندگی از كشورهای خارجی در آن حضور دارند. این نمایشگاه بیشتر فرصتی برای گردشگری و سفرهای داخلی است، در نتیجه به بخش خصوصی پیشنهاد شده با تنوع بخشی در مقصد و سفرها در این نمایشگاه حاضر شوند.
او بیان كرد: توسعه گردشگری داخلی، بطور مستقیم گردشگری بین المللی را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب می شود تردید برای سفر به ایران كنار گذاشته شود.
تیموری با بیان این كه نمایشگاه گردشگری تهران دست كم در در دو سال اخیر خودگردان برگزار شده است و هزینه های آن از محل حضور شركت ها تامین می شود و وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبلغی برای آن پرداخت نكرده و نمی كند، درباره علت كنار گذاشتن مجری خصوصی این نمایشگاه بعد از دوازده دوره برگزاری، اظهار نمود: ندیدم در جایی آقای مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ درباره مسایل مالی نمایشگاه گردشگری صحبت كرده باشند این نمایشگاه همیشه توسط مجری خصوصی برگزار می شد و ما آنرا خودگردان می دانیم و پولی به مجری داده نشده است و این فرایندی است كه بخش خصوصی دارد. شركت سهامی نمایشگاه ها در ازای اجاره غرفه ها عددی دارد و دامنه تفاوت آن چنان نیست كه هر طور خواستیم مدیریت نماییم.
وی همینطور با اشاره به مشاركت صنایع دستی در این نمایشگاه، به راه اندازی مركز جهانی صنایع دستی به پیشنهاد وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران در سازمان جهانی جهانگردی، اشاره نمود و اضافه كرد: طرح اولیه این مركز آماده شده و با كمك سازمان جهانی جهانگردی پیگیری می شود.
پویا محمودیان ـ معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنكی، گردشگری و صنایع دستی ـ درباره ادغام سی وسومین نمایشگاه صنایع دستی با نمایشگاه گردشگری نیز اظهار داشت: سال ۹۴ زمانی كه مسؤولیت دفتر صادرات صنایع دستی را به عهده داشتم، طی مطالعاتی به این نتیجه رسیدیم كه صنایع دستی ظرفیتی بیشتر از برگزاری یك نمایشگاه در پایتخت را دارد، از آن سال تصمیم گرفتیم دو نمایشگاه در تهران اجرا شود كه نمایشگاه دوم عیدانه است. از سال ۹۶ نمایشگاه ملی صنایع دستی در شهریورماه همزمان با نمایشگاه فرش برگزار می شد. امسال نیز وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاونت صنایع دستی را مكلف كرد همزمان با نمایشگاه گردشگری، نمایشگاه عیدانه را برگزار كند. این نمایشگاه از ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه برپا می شود و فرصتی است برای خرید، همزمان با عید و خانه تكانی.
وی ادامه داد: هدف اصلی این است كه درانتها هر فصل، نمایشگاهی با حضور ۳۱ استان در تهران برپا شود.
بگفته محمودیان، از كل فضای نمایشگاه گردشگری، چهار هزار متر فضا در اختیار صنایع دستی قرار گرفته است.
خشایار نیكزاد ـ مدیرعامل شركت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی ـ كه اجرای نمایشگاه را به یك شركت خصوصی واگذار كرده است درباره جزئیات این نمایشگاه ها توضیح داد: ۱۳ سالن به این نمایشگاه اختصاص داده شده كه مجموعا ۱۰۲۸ شركت كننده از بخش هایی چون بومگردی، هتل، آژانس های مسافرتی، تشكل های خصوصی، مناطق آزاد، نشریات تخصصی سفر، دهكده های توریستی، تجهیزات سفر، شركت های اكوتوریستی، گردشگری سلامت و ورزشی و حمل و نقل در كنار ۴۳ شركت كننده خارجی از كشورهای مالزی، اندونزی، تركیه، افغانستان و سوئیس و ۱۸ شركت داخلی به نمایندگی از كشورهایی همچون روسیه، پاكستان و چین و ۳۹۰ شركت هم از حوزه صنایع دستی حضور خواهند داشت.
بگفته او، ۴۶ هزار متر مربع سطح پوشش این نمایشگاه ها در محل نمایشگاه بین المللی تهران است كه ۲۲ هزار متر آن سرپوشیده است.
نكیزاد، برگزاری جشنوراه های موسیقی اقوام، عشایری و غذا را در كنار كارگاه های گردشگری ادبی، دیجیتال ماركتینگ، بسته بندی و برندسازی شخصی، گردشگری ماجراجویانه، گردشگری خوراك، توسعه پایدار گردشگری روستایی و كشاورزی و گردشگری تجربه گرا و همین طور نشست انجمن صنفی آژانس های مسافرتی را از برنامه های جنبی نمایشگاه گردشگری تهران اعلام نمود.
سیزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران و سی وسومین نمایشگاه صنایع دستی از روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه تا شنبه ۲۶ بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران انجام می شود. ساعت فعالیت این نمایشگاه ها از ۹ بامداد تا ۱۷ خواهد بود.




منبع:

1398/11/20
23:07:30
5.0 / 5
4878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر