معاون گردشگری:

اقامت در هتل های زیر ۴ ستاره ارزان تر می شود

اقامت در هتل های زیر ۴ ستاره ارزان تر می شود

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره معافیت مالیات بر ارزش افزوده مراكز اقامتی به غیر از هتل های 4 و 5 ستاره، اظهار داشت: این معافیت مالیاتی تأثیر مستقیمی در كاهش هزینه سفر مردم دارد.


به گزارش لذت سفر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری تصریح كرد: به دنبال پیگیری های چندساله و رایزنی های گسترده روزهای اخیر وزارت گردشگری، تشكل های حرفه ای مرتبط و فعالان گردشگری، بالاخره نمایندگان مجلس شورای اسلامی كلیه مراكز اقامتی دارای مجوز فعالیت از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (به غیر از هتل های ۴ و ۵ ستاره) را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف كردند.
او افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بندهای ۱۲ و ۱۳ و ۱۶ ماده ۹ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را در رابطه با معافیت مالیاتی كالا و خدمات تصویب كردند كه در بند ۱۶ این ماده مصوب شد خدمات اقامتی هتل های سه ستاره و پایین تر، مهمانپذیرها و سایر مراكز اقامتی دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با قدردانی از حمایت های رئیس و نمایندگان مجلس از صنعت توریسم، این مصوبه مجلس را در حمایت عملی از صنعت گردشگری به ویژه در شرایط كنونی موثر دانست و اضافه كرد: مالیات بر ارزش افزوده در عمل پولی است كه از مردم گرفته می شود و معافیت مراكز اقامتی از پرداخت این مالیات در اصل به مفهوم عدم پرداخت این وجه از طرف مردم و گردشگران است. به عبارت دیگر این مساله بطور مستقیم در كاهش هزینه سفر مردم موثر است.
او بیان كرد: حمایت های دولت، مجلس و بخش خصوصی از صنعت گردشگری می تواند نتایج خوبی را در شرایط اقتصادی كشور به دنبال داشته باشد.
تیموری با اشاره به مصوبه چند روز پیش مجلس درباره معافیت دفاتر فعال در حوزه جذب توریستهای خارجی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، اظهار نمود: این اقدام مجلس نیز قابل تقدیر است و خوشحال هستیم كه نمایندگان مردم در خانه ملت به صنعت گردشگری نگاه مثبتی دارند و از این صنعت حمایت می كنند.
او درباب مصوبه مجلس درباره معافیت مالیات بر ارزش افزوده در بعضی مراكز اقامتی، اظهار داشت: البته پیشنهاد و درخواست ما از نمایندگان مجلس این بود كه تمام هتل ها و مراكز اقامتی از معافیت های مالیاتی برخوردار شوند كه این مساله مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت و هتل های ۴ و ۵ ستاره از دامنه مشمولیت این مصوبه حذف شدند. البته مصوبه بسیار خوبی است.
معاون گردشگری با اشاره به تصویب موضوع بیمه راهنمایان گردشگری در كمیسیون تلفیق مجلس در روز یكشنبه گذشته، اظهار نمود: در مجموع با تلاش و همكاری تنگاتنگ دولت و مجلس، بسته حمایتی بسیار خوبی در هفته جاری برای فعالان بخش خصوصی گردشگری تدارك دیده شد.1398/11/11
12:35:13
5.0 / 5
4916
تگهای خبر: توریست , ثبت , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر